Sklep Bestcena.pl wstrzymał sprzedaż

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Sklep Bestcena.pl wstrzymał sprzedaż

Popularny sklep internetowy Bestcena.pl wstrzymał sprzedaż.

Witryna w internecie nadal działa, ale nie można realizować zakupów.

Bestcena.pl nie informuje o powodach blokady, ale serwisy internetowe zaczynają informować, że w firmie prowadzącej ten sklep, rozpoczęła się kontrola Służb Skarbowych.

Bestcena.pl słynęła z dużo niższych cen sprzedawanych produktów, ale według kupujących firma nie wystawiała „pełnych” faktur.

Produkty nie pochodziły z polskiej, oficjalnej dystrybucji, dlatego sklep ten nie był lubiany przez dystrybutorów działających na polskim rynku (zaniżał im statystyki sprzedaży w Polsce).

Klienci informują, że wszystkie złożone przed blokadą zamówienia zostały teraz anulowane.

Oto jeden z bardziej merytorycznych komentarzy na profilu FB sklepu Bestcena.pl:

(...)Wczoraj natomiast dostałam e-maila z informacją, jakoby Urząd skarbowy przejął konto Bestceny, stąd realizacja zamówień została wstrzymana. Zadzwoniłam więc dzisiaj na infolinię BC (swoją drogą, nie miałam problemu żeby się połączyć) i oto, co się dowiedziałam:
- konto bankowe bestceny zostało zawieszone - oznacza to, że zostało tymczasowo zajęte przez Urząd skarbowy. Na ile czasu i na jak długo - tego nie wie nikt. Na pewno pracownicy po dokonanej kontroli skarbowej dostaną spowrotem dostęp do konta, więc zwrócą wszystkim należności za brak dostarczonego towaru (pytanie tylko ile to potrwa...)
- realizacja zamówień została wstrzymana - pracownik infolinii nie określił dokładnie, czy przez Urząd skarbowy, czy przez samą firmę - jednak z uwagi na dokonywaną kontrolę (można przypuszczać, że jako, że firma zablokowała możliwość kupna na ich stronie internetowej, chcą tym samym uchronić innych klientów od nieudanych transakcji)
- po zapytaniu, czy firma po prostu nie może wysłać mi telefonu, skoro i tak znajduje się on na magazynie, pracownik infolinii odwołał się do wstrzymanych realizacji - firma zablokowała zarówno możliwość kupna, jak i wysyłki zakupionych już towarów (czy było to wskazanie urzędu skarbowego - nie wiadomo)
Podsumowując - w Bestcenie przeprowadzana jest kontrola Urzędu skarbowego, nikt nie powiedział, jakoby pieniądze już przelane na konto miały przepaść - możliwe, że po dokonaniu kontroli, Urząd skarbowy w razie wykrycia nieprawidłowości zobowiąże firmę do uiszczenia kary grzywny (nie wiadomo jak długo kontrola ta będzie trwać) jednakże z racji na to, że firma prosperuje długi czas na rynku, możliwe, że kontrola ta ma tylko charakter prewencyjny i Urząd skarbowy nie dopatrzy się uchybień w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej przez Bestcenę.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: