Netia: siedzenie w domu większości abonentów nie obciąża bardzo mocno sieci

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Netia: siedzenie w domu większości abonentów nie obciąża mocniej sieci

Netia twierdzi, że akcja #zostańwdomu nie jest obciążeniem dla sieci tego operatora. W szczycie ruch jest wyższy o ok. 10 proc. a ruch każdego dnia jest taki jak w weekendy. Szczytowe wykorzystanie sieci waha się w okolicy 50 proc.

Struktura ruchu klientów korporacyjnych (w tym instytucji publicznych) – porównując pierwszy tydzień marca z trzecim - praktycznie się nie zmieniła.

Netia nie odnotowała drastycznego wzrostu ruchu w godzinach wieczornych szczytów. Ruch w tych okresach owszem, wzrósł, jednak o zaledwie około 10 proc. i obecnie obciążenie sieci w szczycie waha się w okolicach 50 proc. jej aktualnej pojemności. Poziom alarmowy uważa się 75-procentowe wysycenie sieci (a to wydajność infrastruktury w szczytach zapotrzebowania świadczy o jej dobrym zaplanowaniu i determinuje bezproblemowe korzystanie z wszelkiego typu serwisów internetowych).

Istotnie wzrósł ruch w dni powszednie w godzinach pracy i parę godzin po. Ruch w ciągu dnia jest jednak nadal znacznie mniejszy niż w wieczornych szczytach.

Amplitudy ruchu sieciowego za ostatnie 2 tygodnie, praktycznie we wszystkich kategoriach ruchu, dla wszystkich dni tygodnia, wyglądają niemal identycznie jak te za soboty i niedziele. 

Klienci Netii przez dłuższy czas i w większej liczbie oglądają telewizję, zwłaszcza w dni powszednie przed tzw. prime time.

Największa różnica procentowa (na plus) w ruchu występuje w przypadku połączeń przychodzących do sieci Netii z zagranicy i z krajowych sieci komórkowych oraz połączeń w ramach sieci.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: