Nowy dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa KPRM

Newsy
Żródło: PAP
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nowy dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa KPRM

Płk Łukasz Wojewoda w najbliższy poniedziałek (18 października) obejmie obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na nowym stanowisku płk Łukasz Wojewoda będzie odpowiedzialny m.in. za koordynację funkcjonowania i rozwoju Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa oraz realizację Strategii Cyberbezpieczeństwa RP.

Płk Łukasz Wojewoda to absolwent Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie o kierunku Łączność i Telekomunikacja oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w zakresie Cyberbezpieczeństwa.

Jest oficerem z wieloletnim doświadczeniem w obszarze cyberbezpieczeństwa, łączności i informatyki, a w szczególności w organizowaniu i prowadzeniu procesów obsługi incydentów bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz testów bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Aktywnie uczestniczył w projektowaniu i wdrażaniu systemów teleinformatycznych na potrzeby zapewnienia wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa, jak również w organizowaniu i prowadzeniu cyber threat intelligence (CTI, rozpoznanie zagrożeń cyberprzestrzeni).

Współtworzył i zarządzał Security Operation Center (SOC) w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

Reprezentując resort obrony narodowej współtworzył Krajowy System Cyberbezpieczeństwa.

Posiada m.in. Certyfikat GIAC Information Security Professional (GISP) oraz Certyfikat Certified Ethical Hacker (CEH).

Dotychczasowy dyrektor, Robert Kośla odchodzi z departamentu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: