Rządowe zdalne lekcje - 1,4 miliona użytkowników i ponad 22 miliony odsłon

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Rządowe zdalne lekcje - 1,4 miliona użytkowników i ponad 22 miliony odsłon

Ministerstwo Cyfryzacji podało, że z serwisu www.gov.pl/zdalnelekcje skorzystało przez 7 dni prawie 1.4 mln użytkowników. Serwis wygenerował 22 mln odsłon. W serwisie uczniowie mogą znaleźć 3 tysiące linków do materiałów edukacyjnych.

Materiały są wyszukiwane w internecie przez pracowników NASK i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Są to linki do stron instytucji oświatowych, portali organizacji pozarządowych i do witryn pasjonatów. 

Aby ułatwić nauczycielom działania w zakresie prowadzenia nauczania online Ministerstwo przygotowało dla nich poradnik Nauczycielu, poprowadź lekcje online. Wspólnie z NASK Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało tutoriale, w których tłumaczy np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje - tutoriale

Ministerstwo uruchomiło także serwis www.grarantanna.pl. Uczniowie mogą tam znaleźć sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. W kilka dni, w opublikowanych tam aktywnościach wzięło udział niemal 52 tysiące osób.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: