Lenovo Moto G5 i G5 Plus - pierwsze wrażenia GSMONLINE.PL

Drukuj
Lenovo Moto G5
Lenovo Moto G5

Smartfon Moto G udowodnił, że niedrogi telefon z Androidem może działać dobrze i nie sprawiać problemów. To uczyniło serię Moto G znaną i lubianą. Premiera Moto G4 budziła trochę mieszane odczucia. Tym czasem Moto G5 wraca do korzeni i chce zaoferować więcej za mniej, podobnie jak pierwsza wersja.

W obu telefonach (Moto G5 i G5 Plus) poprawiona została jakość wykonania. Z tyłu znalazło się miejsce na metalowy panel.

Oba urządzenia mają ekrany o rozdzielczości Full HD. W tańszym Moto G5 wyświetlacz ma przekątną 5 cali, droższy Moto G5 Plus 5,2 cala. Innymi słowy zrezygnowano z rozmiaru 5,5 cala, który znalazł się w czwartej wersji plusa. Ekrany robią dobre wrażenie – są czytelne, nasycone, z dobrymi kątami widzenia.

Obie wersje Moto G5 otrzymały wysokiej jakości czytnik linii papilarnych, którego zabrakło w zwykłym Moto G4 (był tylko w plusie).

Specyfikacja w obu wypadkach jest charakterystyczna dla początku średniej półki. Tańszy Moto G5 oferuje procesor Snapdragon 430 8x 1,4 GHz 2 GB RAM i 16 GB pamięci na system i pliki. Droższy posiada Snapdragona 625 8x 2,0 GHz, 3 GB RAM i 32 GB na system i pliki. Model mniejszy posiada LTE kategorii 4 150/50 Mbps, a większy G5 Plus ma LTE kategorii 6 300/50 Mbps. Oba posiadają WiFi n i Bluetooth 4.2.

To czym Moto G 5 odróżni się od licznej konkurencji z początku średniej półki to praktycznie czysty Android 7.0, gesty Moto, które pozwalają wygodnie i szybko uruchomić aparat lub latarkę oraz lepszy aparat fotograficzny.

W tańszym i mniejszym Moto G5 ma on rozdzielczość 13 megapikseli, jasność obiektywu F/2.0 i co jest rzadkością w tym segmencie, autofocus ustawiany za pomocą detekcji fazy. Za to droższa Moto G5 Plus posiada aparat o rozdzielczości 12 megapikseli, ale wyższej jasności F/1.7. Posiada również technologię dual pixel autofocus, czyli rozwiązanie znane jak dotąd głównie z Galaxy S6 i S7. To najszybszy i najbardziej skuteczny sposób ustawiania ostrości w smartfonach. Według mojej wiedzy po raz pierwszy trafia do telefonu z początku średniej półki.

Informacja o Moto G nie byłaby kompletna bez ceny, bo ona jest kluczowa dla tego segmentu. Moto G5 ma kosztować 1099 zł.

Za to Moto G5 Plus zostało wycenione na 1299 zł i jest to moim zdaniem jeszcze atrakcyjniejsza oferta. Za 200 zł więcej mamy znaczniej mniej kompromisów - mocniejszy procesor, komfortową ilość pamięci i aparat z super szybkim ustawianiem ostrości. Wygląda na to, że modelowi Moto G5 Plus uda się przesunąć granicę stosunku jakości i funkcji do ceny dla smartfonów z początku średniej półki.

Galeria Moto G5:

Galeria Moto G5 Plus:

Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 10
DrukujKomentarze / 3

Dodaj komentarz

Najważniejsze

Ostatnie testy