LG GW990 - telefon oparty na platformie Moorestown

Newsy
Żródło: LG Electronics
Opinie: 1

Paul Otellini dyrektor firmy Intel w wygłoszonym podczas targów CES 2010 przemówieniu, przedstawił oparty na platformie Intel Moorestown telefon LG GW990. Smartfon pracuje na platformie Linux Moblin 2.1 i wykorzystuje platformę Moorestown oferując interaktywny interfejs użytkownika. Najnowszy telefon LG jest efektem współpracy jaką firmy LG Electronics i Intel rozpoczęły w ubiegłym roku.

LG GW990 posiada ekran dotykowy o przekątnej 4.8 cala i współczynniku kształtu 2.13:1. Wyświetlacz pracuje z rozdzielczością 1024 x 480 pikseli i umożliwia wyświetlanie treści internetowych w trybie pełnoekranowym, bez konieczności przewijania. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2010 r.

Obsługa takich urządzeń, jak LG GW990 będzie udoskonalana wraz z wprowadzaniem wyższych prędkości transmisji w szerokopasmowej sieci 4G. Wersja zaprezentowana podczas przemówienia Pula Otellini’ego wykorzystywała technologię HSPA. Jednak firma LG Electronics zaznacza, że funkcje telefonu LG GW990 można rozszerzyć o obsługę technologii Long Term Evolution (LTE), co zamierza uczynić w przyszłości.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: