Likwidacja zera przy wybieraniu numeru krajowego

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 1

15 maja 2010 r. następuje całkowita likwidacja cyfry „0" ze schematu wybierania, przy czym do dnia 15 stycznia 2011 r. w przypadku użycia schematu wybierania z cyfrą „0" powinna zostać zapewniona bezpłatna automatyczna informacja słowna o zaistniałych zmianach, po której połączenie powinno zostać rozłączone.

Zmiany, zgodnie z rozporządzeniem, rozpoczęły się od dnia 30 września 2009 r., kiedy to rozpoczął się okres przejściowy, w trakcie którego istniała możliwość wybierania numeru krajowego z cyfrą „0" i bez cyfry „0". Kolejnym krokiem była zmiana wprowadzona od dnia 15 lutego 2010 r. polegająca na likwidacji cyfry „0" w prezentacji numeru.

W praktyce oznacza to dla abonentów, że od 15 maja 2010 r. nie będzie już możliwości wybierania numeru z początkową cyfrą „0", co może wiązać się ze stosownym zmodyfikowaniem książki numerów w telefonie lub numerów końcowych wpisanych do pamięci innych urządzeń końcowych.

Połączenia z zagranicą będzie można uzyskać na dotychczasowych zasadach, to jest po wybraniu prefiksu międzynarodowego „00".

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: