Lista smartfonowych hitów – liczy się tylko jedna marka

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Lista smartfonowych hitów – liczy się tylko jedna marka

Apple po raz pierwszy zajmuje 7 pierwszych miejsc na globalnej liście 10 najlepiej sprzedających się smartfonów.

Łączny udział w rynku 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w 2023 r. osiągnął najwyższy w historii poziom 20%, w porównaniu z 19% w 2022 r.

iPhone 14 firmy Apple był najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2023 r., a iPhone 15 Pro Max był najlepiej sprzedającym się smartfonem w 4. kwartale 2023 r.

Apple i Samsung były jedynymi markami na liście 10 najlepszych.

Samsung zapewnił sobie pozostałe trzy miejsca na liście, co oznacza wzrost o jedno miejsce w porównaniu z listą z 2022 roku. Od 2021 roku na liście nie pojawiły się żadne inne marki.

iPhone 14 firmy Apple był najlepiej sprzedającym się smartfonem w 2023 roku, a Stany Zjednoczone i Chiny stanowiły połowę jego sprzedaży. Model ten przyczynił się do 19% całkowitej sprzedaży iPhone'a w 2023 r., w porównaniu z 28% udziałem bestsellerowego iPhone'a 13 z 2022 r. Ograniczone zróżnicowanie między iPhone'em 13 i iPhone'em 14 doprowadziło do niższego przyjęcia wariantu podstawowego i zwiększonej sprzedaży wariantów iPhone'a Pro, które oferują znaczne ulepszenia, takie jak Dynamic Island, bardziej zaawansowany chipset i wyższą częstotliwość odświeżania wyświetlacza. Seria iPhone'ów 15 zajęła trzy pierwsze miejsca na globalnej liście bestsellerów w 4. kwartale 2023 r., a iPhone 15 Pro Max stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem.

Całkowita sprzedaż Apple pozostała na niezmienionym poziomie w 2023 r., nawet pomimo spadku sprzedaży głównych konkurentów. Stabilność ta była częściowo spowodowana znacznym wzrostem na rynkach wschodzących, takich jak Indie oraz Bliski Wschód i Afryka (MEA). W 2023 r. Indie stały się piątym rynkiem smartfonów, na którym sprzedaż iPhone'ów przekroczyła 10 milionów sztuk w ciągu jednego roku, co podkreśla rosnące znaczenie tego rynku dla Apple. Czynniki te przyczyniły się do tego, że sprzedaż serii iPhone 15 dorównała wynikom serii iPhone 14 w 2022 roku.

Apple iPhone 13, najstarszy model na liście, utrzymał czwartą pozycję z dwucyfrowym wzrostem wolumenu rok do roku w Japonii i Indiach. Promocje operatorów w Japonii napędzały sprzedaż starszych iPhone'ów zamiast nowszej generacji, podczas gdy w Indiach propozycja wartości iPhone'a 13 sprawiła, że był to popularny wybór.

Budżetowa seria A Samsunga zajęła trzy miejsca w pierwszej dziesiątce ze względu na silną propozycję wartości i obecność w różnych regionach geograficznych i kategoriach klientów. Samsung Galaxy A14 5G zajął siódme miejsce dzięki wysokiej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Indiach. Był to najlepiej sprzedający się smartfon w Indiach w 2023 roku. Jedyne smartfony obsługujące LTE na liście, Samsung Galaxy A04e i A14 4G, zapewniły sobie pozostałe dwa miejsca dzięki przystępnej cenie napędzającej sprzedaż na rynkach wschodzących, takich jak Brazylia, Indie, Meksyk i Indonezja.

Analitycy oczekują, że 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w 2024 r. będzie stanowić większą część całkowitej sprzedaży smartfonów. Na liście pojawią się chińskie marki. A ponieważ producenci OEM coraz częściej wprowadzają na rynek modele obsługujące wyłącznie 5G, 10 najlepszych smartfonów w 2024 r. będzie prawdopodobnie obsługiwać już 5G.

10 najlepiej sprzedających się smartfonów

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: