Londyn przegrywa w rankingu jakości 5G

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Londyn przegrywa w rankingu jakości 5G

Firma MedUX przeprowadziła badanie jakości sieci 5G w wybranych europejskich miastach.

Badanie było prowadzone od 2 do 3 kwartału 2023 roku. Badanie mierzyło wydajność 5G i jakość doświadczeń w głównych miastach europejskich, w tym w Londynie (Wielka Brytania), Berlinie i Monachium (Niemcy), Paryżu (Francja), Lizbonie i Porto (Portugalia), Rzymie i Mediolanie (Włochy) oraz Madrycie i Barcelonie (Hiszpania). 

W raporcie MedUX najgorzej wypadł Londyn, a najlepiej Berlin i Barcelona.

Firma MedUX opublikowała także bardziej szczegółowe dane dotyczące 5G w Londynie.

W raporcie London 5G QoE Benchmarking najlepiej wypadła sieć EE zdobywając wszystkie nagrody Mobile Experience Awards z wyjątkiem 5G DL Speed, która trafiła do Vodafone.

Jak wypada QoE w Londynie na tle innych europejskich miast?

Londyn uzyskuje najgorszy wynik prędkości w Europie. Zajmuje natomiast drugie miejsce pod względem niezawodności (spójność usług) i dostępności (czas dotarcia do treści). Londyńskie sieci pozostają w tyle zarówno pod względem prędkości pobierania, jak i wysyłania, zwłaszcza w 5G, ze średnimi prędkościami pobierania do 75% niższymi niż w Lizbonie (najlepsza w swojej klasie).

Aby zaoferować mieszkańcom wydajność zbliżoną do najlepszych w swojej klasie miast w Europie, sieci w Londynie powinny ulec poprawie we wszystkich obszarach, po pierwsze pod względem prędkości, a po drugie pod względem dostępności technologii. 

Sieci 5G w Londynie różniły się znacznie pod względem doświadczenia użytkownika końcowego, niezawodności, dostępności, szybkości i zasięgu sieci.

Wielka Brytania jest jednym z pierwszych europejskich krajów, które nakazały usunięcie z sieci 5G sprzętu Huawei. Deadline minął w ostatnim dniu grudnia zeszłego roku. Całkowicie Huawei ma zniknąć z ifrastruktury do 2027 r.

W całej Europie najlepsze 5G oferuje klientom Berlin, a tuż za nim są Barcelona, Paryż, Lizbona i Mediolan.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: