Działa testowe LTE 450

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Działa testowe LTE 450

Ericsson uruchomił dla PGE Systemy testową radiową sieć dostępową, sieć rdzeniową wraz z systemem zarządzania oraz serwer komunikacji krytycznej z oprogramowaniem dyspozytorskim.

Jest też aplikacja mobilna na terminale końcowe użytkowników.

W ramach umowy Ericsson będzie również świadczył usługi utrzymania i wsparcia systemu przez kolejnych dwanaście miesięcy.

 

Rozwiązanie dostarczone przez Ericsson pozwoli PGE Systemy na prace badawczo - rozwojowe w obszarze LTE – Mission Critical oraz testy przedwdrożeniowe, a docelowo integrację kolejnych stacji bazowych LTE450 na terenie kraju - powiedział Andrzej Piotrowski, wiceprezes PGE Systemy.

 

Plan budowy ogólnopolskiego operatora łączności specjalnej w sektorze energii nabiera tempa, a przeprowadzone z powodzeniem testy potwierdzają, że technologia LTE – MC jest słusznym kierunkiem dla energetyki – dodaje Piotrowski.


W Hiszpanii Ericsson wdraża ogólnokrajowy system LTE 450 MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego. W sektorze energetycznym w Niemczech trwają przygotowania do testów funkcjonalności komunikacji krytycznej (Push-To-Talk/Push-To-Video) – bliźniacze do przeprowadzonych przez PGE Systemy w Polsce.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: