Magna Polonia twierdzi, że cena za DVB-H i subsydia to nie problem dla operatorów komórkowych

Newsy
Żródło: Twoja Komórka
Opinie: 3

Operatorzy komórkowi są w stanie zaoferować usługę telewizji w mobilnej w cenie 10-15 zł miesięcznie twierdzi Albert Kuźmicz, prezes funduszu inwestycyjnego Magna Polonia, głównego udziałowca INFO-TV-FM, spółki która startuje z pilotażem tej usługi w wywiadzie dla miesięcznika „Twoja Komórka”. - Hurtowa oferta INFO-TV -FM umożliwia zaoferowanie powszechnej usługi w tej cenie. Właśnie po to, aby operator detaliczny był zainteresowany wprowadzeniem masowej oferty wprowadziliśmy system upustowy, który promuje operatorów posiadających większą liczbę abonentów – mówi Albert Kuźmicz. Zastrzega jednak, że jego firma nie uzurpuje sobie prawa do ustalanie ostatecznej ceny usługi , a jest jedynie hurtownikiem.

Zdaniem Kuźmicza nie jest też prawdą, że subsydiowanie aparatów komórkowych umożliwiających odbiór telewizji byłoby dużym problemem dla operatorów. - Dodatkowa wielkość subsydiów, która związana jest z koniecznością wyposażenia nowoczesnego telefonu w tuner DVB-H to jakieś 5 – maksymalnie 10 euro – przekonuje.

Stwierdza on także, ze nie przerażają go trudności w negocjacjach z operatorami komórkowymi, według których obecna oferta INFO-TV-FM jest nieatrakcyjna. Kuźmicz jest przekonany, ze jego spółka będzie zarabiać na mobilnej telewizji do tego stopnia, że nawet świadoma obecnych trudności jeszcze raz wystartowałoby do przetargu na mobilną telewizję. - Biorąc pod uwagę tempo rozwoju usługi w Holandii, które ostatnio mogłem obserwować będąc na targach IBC oraz plany producentów sprzętu i największych koncernów medialnych, jestem pewien, że zaoferowana przez nas kwota za częstotliwości byłaby dużo większa – podkreśla w wywiadzie opublikowanym w listopadowym numerze „Twojej Komórki”.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pedro pisze: 2009-10-30 12:21
  A co ma teraz mówić prezes - że jest kiszka i słabe widoki na przyszłość - jak już umoczył kasę? Ale z drugiej strony może mieć rację - choć szansa mała raczej na to...
  0
 • Users Avatars Mini
  Max pisze: 2009-10-30 16:44
  A co oni wiedzą o cenach terminali. Koleś mówi o koszcie produkcyjnym modułu DVB-H, a nie o cenie końcowej telefonu zawierającego moduł DVB-H. Niech zobaczy cenę w hurcie terminala 2G/3G i terminala z DVB-H na pokładzie i ich różnicę! A tak na marginesie, Magna ma kapitalizację na giełdzie sięgającą sto kilkadziesiąt mln PLN, która przekracza potrzeby inwestycyjne w projekt DVB-H. Ryzykują inwestorzy, a nie Magna. Dobrze się bawić pieniędzmi inwestorów giełdowych, a nie na swój koszt.
  0
 • Users Avatars Mini
  Cygi pisze: 2009-10-31 17:39
  Przecież wiadomo że Prezes robi dobą minę do złej gry. Jemu jak każdemu funduszowi zależy tylko na tym aby zrobić odpowiedni PR wokół swojej "inwestycji" roztoczyć świetlaną przyszłość spółki INFO-FM i sprzedać ją jakiemuś frajerowi zanim oznaki klęski będą na tyle wyraźne że nikt już nie będzie zainteresowany INFO-FM:)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: