Międzymiastowa Telekomunikacja Kolejowa

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 7

Należąca do grupy PKP spółka Telekomunikacja Kolejowa zamierza do końca 2003 r. uruchomić usługi połączeń międzymiastowych dla klientów indywidualnych i biznesowych. 

"Właśnie uruchamiamy centralę tranzytową, zamierzamy do końca roku uruchomić ogólnodostępne międzymiastowe usługi głosowe za pośrednictwem naszego prefiksu" - powiedział prezes spółki Andrzej Mrówczyński. Poinformował, że dokładny termin uruchomienia tej usługi zależy głównie od rozmów z TP SA w sprawie podpisania umowy o połączeniu sieci. Obecnie około 30-40 proc. przychodów Telekomunikacji Kolejowej jest generowanych przez klientów spoza spółek z grupy PKP. TK liczy, że przychody z obu segmentów będą rosnąć. "Liczymy, że sprzedaż będzie nam rosła zarówno w segmencie klientów nie związanych z PKP, jak i tych +kolejowych+" - powiedział Mrówczyński. "Każda restrukturyzacja PKP powoduje wzrost zapotrzebowania na usługi transmisji danych np. systemy zdalnego sterowania" - dodał. 

Spółka ma obecnie około 80.000 abonentów usług głosowych, klientów pochodzących głównie z grupy PKP SA czy działających na terenie kolejowym, m.in. spółki spedycyjne. Mrówczyński poinformował, że wzrost liczby abonentów usług głosowych związany będzie głównie z rozwojem usług dla PKP. "Budując usługi dla potrzeb PKP, w tych miejscach możemy je rozszerzyć także dla innych klientów" - powiedział Mrówczyński. Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. powstała w październiku 2001 r. wskutek wydzielenia się z PKP spółki, która ma obsługiwać infrastrukturę telekomunikacyjną. TK ma jedną z największych w Polsce sieci światłowodowych o długości ponad 6.000 km. Z łączy TK korzysta m.in. Energis Polska, GTS, NASK i sieci naukowe. We wrześniu spółka uruchomiła międzynarodowy kanał optyczny o przepływności 10 Gb, na potrzeby firmy Telia Sonera. Jest to pierwsze w Polsce łącze o tak dużej przepływności.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Gonzales pisze: 2003-09-11 19:36
    Jeżeli połączenie się z abonentem telekomunikacji kolejowej nie będzie przypominało połączenia (a raczej jego próby) z informacją PKP to wyrasta spora konkurencja na rynku połączeń międzymiastowych.
    0
  • Users Avatars Mini
    CrazyIwan pisze: 2003-09-11 20:40
    To się jeszcze zobaczy...
    0
  • Users Avatars Mini
    rgumkowski1 pisze: 2003-09-12 00:48
    No właśnie, jeśli te połączenia będą realizowane w miare sprawnie, nie jak dawna TK, to przybędzie nam kolejny operator usług międzystrefowych. :)
    0
  • Users Avatars Mini
    barnie pisze: 2003-09-12 09:18
    No proszę kolejny prefix (nowa konkurencja) a tu telekomuna w swoim socjalnym pakiecie podobno nie pozwala na wybór prefixów i po konkurencji.
    0
  • Users Avatars Mini
    blobi pisze: 2003-09-12 12:39
    A ja dodam do tego jeszcze: PKP-telekomunikacja przygotowuje sie do wejscia na rynek providerów internetu. Pomagam własnie mojemu tacie w stawianiu serwera dostępowego w Legnicy. Docelowo ma obsłużyć 50tys klientów. Narazie jest na łączu miedzianym ale już kładą światłowód do Wrocka, gdzie bedzie punkt styku z tepsą. Przepustowość ma być na poziomie 2 Gb/sek.
    0
  • Users Avatars Mini
    Gonzales pisze: 2003-09-12 14:17
    To dowód na to, że w PKP ktoś myśli.
    0
  • Users Avatars Mini
    sebekoo pisze: 2003-09-12 17:37
    wiadomo jaki bedzie prefiks
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: