T-Mobile będzie pierwszym operatorem testującym Mobile Connect w Profilu Zaufanym

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Marek Zagórski, minister cyfryzacji podpisał porozumienie z Andreasem Maierhoferem, prezesem T-Mobile Polska,

Marek Zagórski, minister cyfryzacji podpisał porozumienie z Andreasem Maierhoferem, prezesem T-Mobile Polska, w sprawie wykorzystania technologii Mobile Connect w Profilu Zaufanym.

Mobile Connect to technologia, która może być wykorzystana, jako drugi czynnik uwierzytelnienia przy podpisywaniu dokumentów przy pomocy Profilu Zaufanego. Użytkownicy tego rozwiązania zamiast kodów jednorazowych, jakie otrzymują dziś SMS-em wpisywaliby jedynie w swoim telefonie PIN. To wystarczyłoby do logowania czy też podpisywania dokumentów elektronicznych przy pomocy Profilu Zaufanego.

Rozwiązanie to jest nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim dużo wygodniejsze w użyciu.

Przystępujemy do testów tego nowoczesnego rozwiązania. Mam nadzieję, że to doprowadzą do tego, że wszyscy użytkownicy Profilu Zaufanego będą mogli z niego korzystać – mówi cytowany w komunikacie ministerstwa Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Porozumienie przewiduje, że po dopracowaniu szczegółów technicznych rozpoczną się tzw. testy Friends&Family, podczas których rozwiązanie będzie sprawdzane w praktyce przez ograniczoną grupę użytkowników.

Wkrótce do testów będą mogli dołączyć również inni operatorzy.

Wdrożenie rozwiązania docelowego dla wszystkich chętnych obywateli nastąpiłoby w lipcu 2020.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: