Ranking mobilnego internetu we wrześniu 2018 - Orange znów najlepszy

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Serwis RFBenchmark opublikował wrześniowy raport porównujący jakość mobilnego internetu w Polsce.

26 067 – to liczba wykonanych pomiarów przez użytkowników aplikacji we wrześniu. Standardowo najczęściej testowana technologia to 4G (75,98%), a zdecydowanie mniej testów wykonano przy użyciu 3G (23,29%). Zaledwie mniej niż jeden procent pomiarów dotyczyło 2G (0,73%).

Użytkownicy, którzy dokonywali pomiarów najczęściej korzystali z usług Orange (35,34%). Drugą najpopularniejszą siecią był Plus (28,09%). Niewiele ponad jedna czwarta użytkowników RFBenchmark sprawdziła z kolei jakość internetu w sieci Play (25,78%). Najmniej testów przeprowadzono dla sieci T-Mobile (10,79 %).

W sierpniu, po krótkiej przerwie, na fotel lidera wróciło Orange. Pomarańczowy operator wyprzedził tym samym T-Mobile, który na prowadzenie wskoczył w czerwcu. Orange oferował najwyższą średnią szybkość pobierania danych (34, 53 Mb/s) oraz średnią szybkość wysyłania danych (11,18 Mb/s). T-Mobile, dzięki wynikowi 37,76 ms, obronił swoją pierwszą pozycję jedynie w kategorii najniższej wartości ping.

Średnia szybkość pobierania danych: Orange

Wynik Orange spadł o prawie 10 Mb/s w porównaniu z poprzednim miesiącem. Nie wpłynęło to jednak na miejsce w klasyfikacji generalnej operatorów. Orange zdołało utrzymać przewagę nad rywalami, dzięki wynikowi 25,64 Mb/s w kategorii średniej szybkości pobieranych danych.

Drugie miejsce zajmuje T-Mobile (24,8 Mb/s). Drugi miesiąc z rzędu na trzeciej pozycji znalazł się Play (20,94 Mb/s). Najsłabszy wynik uzyskał Plus z wynikiem 19,62 Mb/s. To drugi z rzędu miesiąc, gdy ten operator okupuje ostatnią pozycje w tej kategorii.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Orange utrzymało swoją przewagę również w kategorii szybkości wysyłania danych (10,45 Mb/s). T-Mobile uplasował się we wrześniu na drugim miejscu odnotowując niewiele gorszy wynik (10,04 Mb/s). Trzecie miejsce zajął Plus (9,9 Mb/s), a za rywalami plasuje się Play z wynikiem 7,66 Mb/s.

Najniższa wartość ping: Orange

Po raz pierwszy od kwietnia 2018 roku Orange może pochwalić się pozycją lidera we wszystkich kategoriach rankingu.

Orange odnotowało we wrześniu wynik 40,49 ms i pokonało tym samym T-Mobile, który uzyskał wynik słabszy jedynie o 0,02 ms. Na trzecim miejscu znalazł się Play z 41,17 ms. Zestawienie zamyka Plus z wynikiem 50,45 ms.

Jakość usług i prędkość internetu mobilnego wiodących operatorów w Polsce – wyniki szczegółowe:

Technologia 4G/LTE

Technologia 3G

Opinie:

Rekomendowane: