mObywatel przekaże nasze dane do PZU

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
mObywatel w PZU

PZU wdrożyło we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji rozwiązanie służące uwierzytelnianiu użytkownika platformy mojePZU. Już niebawem nasi klienci będą mogli zdalnie potwierdzić swoją tożsamość za pomocą aplikacji mObywatel.

Po pobraniu aplikacji mObywatel i zalogowaniu się do systemu za pomocą profilu zaufanego, otrzymujemy dostęp do mTożsamości, czyli naszych aktualnych danych, które mamy w dowodzie osobistym. Dane zapisane w telefonie - czyli imię, nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, zdjęcie, termin ważności dowodu oraz informacja, kto go wydał, są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem wydanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Kolejny krok to potwierdzenie tożsamości w mojePZU. W aplikacji mObywatel wybieramy  mTożsamość, a następnie opcję „Przekaż do Instytucji”, skanując lub kopiując wygenerowany w mojePZU kod QR. W ten prosty sposób  przekazujemy swoje dane do PZU. I gotowe! Od tego momentu szybko i bezpiecznie możemy już korzystać z usług dostępnych w mojePZU.

MojePZU ma już ponad milion użytkowników. Z usługi można korzystać za pośrednictwem strony internetowej moje.pzu.pl oraz aplikacji mobilnej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: