Android to prawie 90% użytkowników mObywatela

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
System mObywatela

Kancelaria Premiera opublikowała dodatkowe dane dotyczące użytkowników aplikacji mObywatel. Tym razem są to statystyki systemów operacyjnych urządzeń, na których Polacy instalują mObywatela. Dane, pochodzą ze sklepów App Store i Google Play.

Wydawcą aplikacji mObywatel jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, deweloperem i twórcą rozwiązania jest zespół NASK – Państwowego Instytutu Badawczego.

Od poniedziałku użytkownicy telefonów „z jabłuszkiem” mogą korzystać z nowej wersji systemu iOS, oznaczonej numerem 15. Wkrótce na pierwsze telefony trafi również produkcyjna wersja systemu Android 12.

Zdecydowana większość (87,37%) użytkowników aplikacji korzysta z niej na telefonach z systemem Android. Pozostali (12,63%) – na telefonach z iOS.

W przypadku Apple najpopularniejsza jest wersja iOS 14.7 – korzysta z niego ponad 85% posiadaczy mObywatela na iPhone’ach. W rankingu nieśmiało pojawia się już wypuszczona niedawno aktualizacja z numerem 14.8, a wkrótce pojawi się najnowsza wersja – 15.

Najpopularniejszym wśród niższych wydań iOS-a jest system z numerem 13.6 – to 0,5% wśród wszystkich urządzeń Apple z mObywatelem.

Liderem na liście z systemem od Google jest Android 11 – z wynikiem 37,65% (wszystkich posiadaczy mObywatela na telefonach z tym systemem). Zaraz za nim jest Android 10 z wynikiem 36,64%.

Ponad 14% to Android 9, pozostałe wydania można oddzielić od liderów grubą kreską. Android 8 i 8.1 to łącznie 7,4%. Android 6 - zaledwie 1,11%.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: