Motorola is Back

Newsy
Opinie: 4
Opinie: 4

Lenovo, pod hasłem Motorola is Back, pokazało w Warszawie smartfony Motorola Moto G5S Plus (pierwszy telefon Moto G z dwoma aparatami) oraz Moto Z2 Play wraz zestawem nowych modułów Moto Mod.

Motorola Moto G5S Plus

Motorola Moto G5S Plus w znacznym stopniu bazuje na znanej od dłuższego czasu Moto G5 Plus. Oba urządzenia zostały wyposażone w procesor Snapdragon 625 – 8 rdzeniową jednostkę taktowaną zegarem 2 GHz. Oba smartfony mają 3 GB RAM i 32 GB na system i pliki. Identyczna jest także pojemność baterii wynosząca 3000 mAh, jak i gniazdo micro USB służące do ładowania. W obu jest także czytnik linii papilarnych.

Są dwie główne różnice dotyczące nowszego modelu G5S Plus. Pierwsza z nich to większy ekran 5,5 cala, zamiast 5,2 cala. Rozdzielczość 1920 x 1080 i technologia IPS pozostały bez zmian. 

Druga różnica dotyczy zastosowanego po raz pierwszy w serii Moto G podwójnego aparatu. Zamiast pojedynczego modułu o rozdzielczości 12 megapikseli i jasności F/1.7 nowy model ma podwójny aparat o rozdzielczości 13 megapikseli i jasności F/2.0. Rozdzielczość wideo nie uległa zmianie i w dalszym ciągu można grywać 2160p 4K. Zwiększyła się także rozdzielczość przedniej kamery z 5 do 8 megapikseli o większej jasności F/2.0, zamiast F/2.2.

Motorola G5S Plus ma metalową obudowę. Ekran robi dobre wrażenie, chociaż mógłby być odrobinę jaśniejszy. Biorąc pod uwagę, że starsza wersja jest dostępna obecnie za 1199 zł, jest to dobra propozycja, dla kogoś kto nie potrzebuje specyfikacji z górnej półki, ale w dalszym ciągu doceni wysoką jakość wykonania, atrakcyjny ekran i dobry aparat. Cena nowszej wersji nie jest jeszcze znana, ale na pewno będzie trochę wyższa.

Dwa obiektywy w głównym aparacie służą do rejestracji informacji na temat głębi w kadrze. W efekcie można wybrać punkt w którym ma zostać ustawiona ostrość już po zrobieniu zdjęcia. Ten tryb jest dobrze znany z innych telefonów, ale Moto G5S Plus pozwala na więcej. Bazując na informacji o głębi można selektywnie wprowadzić desaturację koloru, tak, że tylko obiekt na pierwszym planie będzie kolorowy, a tło czarno-białe, lub odwrotnie z płynnym przejściem pomiędzy warstwami. Można też wyciąć obiekt z tła, tak jakbyśmy robili to w Photoshopie, tylko zamiast ręcznie oznaczać krawędzie ponownie wykorzystać informacje o głębi, oddzielając elementy zdjęcia, które są w różnej odległości od aparatu.

W trakcie krótkich testów podczas prezentacji funkcje podwójnego aparatu działały zaskakująco dobrze nawet na skomplikowanym obiekcie, jakim była roślina z liśćmi, pochylająca się w stronę obiektywu. W efekcie Motorola Moto G5S Plus może być jednym z ciekawszych smartfonów ze średniej półki.

Motorola Moto Z2 Play

Motorola Moto Z2 Play to bardziej przystępny cenowo model Moto Z i następca Moto Z Play. 

Różnice w stosunku do poprzedniego modelu także są niewielkie względem Moto Z Play – Snapdragon 625 taktowany zegarem 2,0 GHz został zastąpiony trochę szybszym Snapdragonem 626 z zegarem 2,2 GHz dla wszystkich 8 rdzeni.

Aparat zamiast 16 megapikseli jasności F/2.0 w nowszym modelu ma 12 megapikseli i obiektyw o większej jasności F/1.7. Dzięki temu wielkość poszczególnych elementów światłoczułych zmieniła swój rozmiar z 1.3 µm na 1.4 µm. Dostępne są tryby wideo 2160 4K, 1080p/60p oraz 720/120p slow-motion.

Zmniejszona została pojemność baterii z 3510 mAh do 3000 mAh, co jest wciąż i tak znacznie lepszym wynikiem niż w Moto Z, która ma jedynie 2600 mAh. Dzięki temu zabiegowi zmieniły się wymiary smartfona, które obecnie wynoszą 156,2 x 76,2 x 6 mm oraz 145 gramów wagi. Jest także nowszy moduł Bluetooth 4.2.

Pozostałe kluczowe parametry są bez zmian – ekran 5,5 cala Full HD w technologii Super AMOLED, 3 GB RAM i 32 GB na system i pliki plus obsługa karty pamięci do 256 GB. Jest czytnik linii papilarnych i standardowy zestaw czujników. Bez zmian jest także przedni aparat o rozdzielczości 5 megapikseli i jasności F/2.2.

Na konferencji można było obejrzeć nowe Moto Mods wypuszczone wraz z Moto Z2 Play. Dostępne są trzy nowości.

JBL SoundBoost 2

To druga wersja głośnika JBL. Metalowa kartka została zastąpiona miękkim materiałem i pojawiły się nowe kolory. Czas działania pozostał bez zmian na poziomie 10 godzin. Nowością jest powłoka chroniąca przed zachlapaniem oraz lekko poprawione brzmienie. 

Moto style shell with wireless charging

To ozdobne plecki, które przede wszystkim dodają nowy styl, powodują, że obiektyw kamery nie wystaje ponad resztę obudowy i sprawiają, że telefon leży lepiej w ręku. Nowością jest wbudowany moduł ładowania bezprzewodowego, kompatybilny ze wszystkimi rodzajami ładowarek bezprzewodowych.

Moto turbopower pack

To plecki z wbudowanym powerbankiem, podobny do dostępnego wcześniej Incipio offGRID Power Pack, mają jednak znacznie więcej do zaoferowania. Po pierwsze większą pojemność 3490 mAh, po drugie wspierają super szybkie ładowanie telefonu oferując moc 15W. Po trzecie sam moto mod jest kompatybilny z szybkim ładowaniem i w 20 minut ładuje się do 50% pojemności.

Zdjęcia z konferencji:

Motorola Moto G5S Plus:

Motorola Moto Z2 Play:

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Nikolaus pisze: 2017-08-24 22:49
  Żadnych modelek tym razem nie było? ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Adam pisze: 2017-08-25 09:21
  Jednocześnie porzucili Lenovo K6, P2 i Moto X Play.
  0
 • Users Avatars Mini
  Andrzej pisze: 2017-08-26 13:31
  Niestety Motorola w Polsce ma fatalną obsługę gwarancyjną - dwa miesiące 'bujam' się z nimi w sprawia naprawy telefonu - to jest kpina i jeśli chcą więcej telefonów wpuszczać na rynek, to może warto doinwestować dział reklamacji/obsługi gwarancyjnej. Decyzyjne osoby są za granicą, anglojęzyczne a pośrednicy nie potrafią dobrze napisać opisu sytuacji co sprawia że ja, klient jestem bez telefonu 2 miesiące i nikt nie wie ile jeszcze poczekam na obiecany już zwrot gotówki.
  0
 • Users Avatars Mini
  OrangeToDziadostwo pisze: 2017-08-28 05:38
  Bardzo cenię i szanuję firme Motorola. Oczywiście firmę Motorola jako Motorola (a nie Lenovo).
  1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: