Test usługi MyBox w T-Mobile

Newsy
Opinie: 15
Opinie: 15

Przez ostatnie parę dni testowaliśmy usługę MyBox dostępną dla klientów sieci T-Mobile. MyBox to sklep z aplikacjami dla osób, które mają smartfon z systemem Android, ale nie potrafią lub nie chcą korzystać ze sklepu Google PLAY. MyBox ma własny model płatności za dostępne aplikacje i usługi.

Aplikacje dostępne w MyBox są umieszczone na serwerach T-Mobile (nie w Google Play). Płatności dopisywane są do faktury lub zdejmowane z doładowania telefonu na kartę lub mix, zamiast płatności kartą kredytową, wymaganych przez sklepy z aplikacjami.

 

Dla kogo jest MyBox?

MyBox to usługa dla osób, które po raz pierwszy korzystają ze smartfonu z systemem Android  (od wersji 2.2), dla osób, które nie posiadają karty kredytowej oraz osób, które nie chcą podawać w internecie swoich danych osobowych.
Technicznie usługa jest dostępna dla wszystkich klientów T-Mobile - postpaid, prepaid (także Heyah) i mix.

Co oferuje klientom MyBox?

Aplikacja MyBox składa się z dwóch głównych części: Hity i Polecane.
Hity to pięć głównych usług oferowanych przez T-Mobile w tej aplikacji.
Polecane to 7 programów, które można zainstalować na urządzeniu bez konieczności korzystania z Google PLAY. Według T-Mobile, aplikacje te zostały szczegółowo przestestowane przez operatora. Obecnie w tym dziale są dostępne Tuba FM HD, Stopklatka.pl, Allegro, Ceneo, Ling.pl Mobile, Kto tam?, Połącz chwile. Aplikacje te są bezpłatne.

Poniżej znajduje się opis usług oferowany w MyBox. Są to usługi płatne.

Muzyka

Muzyka to rozbudowany sklep muzyczny z plikami MP3. Użytkownik MyBox w ramach abonamentu może pobrać z niego 10 utworów. Oznacza to, że za 7,90 zł możemy ściągnąć średnio cały album. Po pobraniu 10 plików możemy dodatkowo dokupić kolejny pakiet 10 utworów w tej samej cenie.

Nie udało nam się ustalić, kto dostarcza T-Mobile content muzyczny, ale oferta muzyczna jest zaskakująco duża.

Filmy

Za 7,90 zł miesięcznie mamy dostęp do pełnej biblioteki wideo platformy iplex.pl. Zawiera ona obecnie 900 filmów. Uzytkownik MyBox musi się zalogować na iplexie i wówczas może aktywować pakiet iplex plus w cenie 7,90 zł.

Nauka języków

Użytkownik usługi MyBox może wykupić dostęp do platformy SuperMemo. Oferta T-Mobile dotyczy kursów językowych. Obecnie są to kursy angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. W ramach abonamentu 7,90 zł klient może jednocześnie korzystać z dwóch kursów.

Audiobook

Za 7,90 zł można miesięcznie pobrać jednego audiobooka z serwisu audioteka.pl. Wybieramy wyłącznie z listy 20 książek, które są co pewien czas wymieniane.

Mapy

Aktywacja usługi Mapy w MyBox umożliwia korzystanie z usług nawigacji samochodowej i pieszej NaviExpert. Możliwość układania tras w ofercie MyBox jest nieco okrojona. Subskrypcja umożliwia ułożenie nieograniczonej liczby tras do maksymalnie 20 różnych punktów docelowych w ciągu okresu rozliczeniowego (jeden miesiąc). Przy czym w przypadku pojedynczej trasy, każdy zdefiniowany przez użytkownika punkt pośredni na trasie jest traktowany jako jeden punkt docelowy.
W momencie przedłużenia subskrypcji na kolejny okres rozliczeniowy 
maksymalna możliwa ilość punktów, do których mogą zostać ułożone trasy jest resetowana do dwudziestu. Niewykorzystane punkty docelowe nie kumulują się na kolejne okresy rozliczeniowe. 
Jeśli w okresie rozliczeniowym 20 punktów docelowych zostanie wykorzystane (skończy się dostęp), to możliwe jest dokonanie jednorazowego zakupu wersji nielimitowanej za 4,92 zł. Opcja nielimitowana będzie aktywna 30 dni od momentu zakupu.
Aktywacja umożliwia korzystanie z subskrypcji wyłącznie na terenie Polski. Usługa jest nieaktywna w roamingu.

Ile tak naprawdę kosztuje korzystanie z MyBox?

Opcja I: bez podpisania nowej umowy z T-Mobile w specjalnej promocji

Przez 30 dni możemy bezpłatnie  testować dowolną usługę z 5 aktualnie dostępnych
W czasie tych testów możemy pobrać 10 plików MP3, obejrzeć dowolną ilość filmów, korzystać z dwóch kursów językowych, pobrać jednego audiobooka. Zasady i koszty korzystania z nawigacji są wyjaśnione powyżej.
Na 1 dzień przed upływem darmowego okresu próbnego klient otrzymuje komunikat SMS informujący o możliwości anulowania płatnej subskrypcji.
Po zakończeniu testu koszt dostępu do jednej usługi wynosi 7,90 zł.

Uwaga: niezależnie od opłat za korzystanie z poszczególnych aplikacji pobierane są opłaty za transmisję danych. Klienci T-Mobile mogą korzystać z usługi Bezpieczny Internet.

Opcja II: po podpisaniu nowej umowy z operatorem w specjalnej promocji z MyBox

Jeśli klient podpisze specjalną umowę terminową z usługą MyBox (postpaid, mix) to wówczas może korzystać z jednej wybranej usługi bezpłatnie przez cały okres tej umowy.
Jeśli będzie chciał korzystać także z pozostałych usług to każda wybrana dodatkowo będzie go kosztowała 7,90 zł.
Na 1 dzień przed upływem darmowego okresu próbnego klient otrzymuje komunikat SMS informujący o możliwości anulowania płatnej subskrypcji.

Takiego klienta również obejmują bezpłatne testy wszystkich dostępnych usług przez 30 dni.

Uwaga: niezależnie od opłat za korzystanie z poszczególnych aplikacji pobierane są opłaty za transmisję danych. Klienci T-Mobile mogą korzystać z usługi Bezpieczny Internet.

Skąd pobrać aplikację MyBox?

Program MyBox jest preinstalowany w smartfonach i tabletach sprzedawanych w sieci T-Mobile. Posiadacze starszych urządzeń mogą otrzymać linka do programu poprzez wysłanie SMS-a o treści  mybox na numer 80545. Aplikacja jest także dostępna tutaj: http://mybox.t-mobile.pl/pobierz

Czego brakuje nam w MyBox?

Błędy/braki usługi MyBox:

konieczność podawania przy logowaniu hasła z SMS w przypadku niektórych aplikacji - komplikuje to logowanie, a należy pamiętać, że usługa jest skierowana do najmniej zaawansowanych użytkowników smartfonów - problem ten dotyczy działania programu w sieci WiFi
czasami potrzebne jest powtarzanie logowania do tej samej usługi
konieczność zakładania osobnego konta w serwisie iplex
brak dostępnych gier w ofercie
mała liczba dostępnych aplikacji “Polecanych”
spory koszt korzystania ze wszystkich aplikacji jednocześnie - 39,5 zł
możliwość pobrania tylko 10 plików MP3 miesięcznie 
możliwość pobrania tylko jednego audiobooka miesięcznie
mały wybór dostępnych audiobooków
ograniczenia liczby punktów docelowych w programie Naviexpert
brak wliczonej w cenę usługi transmisji danych - wyjątkiem powinien być serwis wideo, który rzeczywiście może generować dla operatora duży ruch
niezbyt “czytelna” marka/nazwa usługi

Zalety MyBox:

preinstalacja
doliczanie opłat do rachunku
w miarę łatwe logowanie
dostęp do nawigacji
działanie na smartfonach i tabletach
dobra stabilność aplikacji
prostota
walor edukacyjny dla najmniej zaawansowanych użytkownków smartfonów
bardzo duża i aktualna biblioteka MP3
bardzo wysoki poziom jakościowy audiobooków

Opinie:

Opinie archiwalne (15):

Komentuj

Komentarze / 15

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Nie rozumiem pisze: 2013-11-24 18:58
  Jak ma sens płacenie za ta usługę, mając do dyspozycji Boxa, DropBoxa, Google Dysk, Yandex Dysk itd itp. Dużych plików i tak nikt nie przerzuca po sieci 3/4G tylko po wifi. T-mobile uwielbia wymyślać coś co dawno już wymyślono i każe za to płacić
  -2
 • Users Avatars Mini
  Luc pisze: 2013-11-24 20:46
  #Nie rozumiem, czy Ty czytałeś ten artykuł? Jeżeli nie, to po co piszesz bzdury, jeżeli tak to się naucz czytać ze zrozumieniem. Nie chodzi o usługę dysku w chmurze więc co mają aplikacje o których piszesz do MyBoxa?
  0
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2013-11-24 22:08
  Kolega "Nie rozumiem" ma bardzo dobrze dobrany login :-)
  1
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2013-11-24 22:24
  przepisać nie potraficie? nie link.pl tylko LING.PL !
  -1
 • Users Avatars Mini
  Przemek pisze: 2013-11-25 00:47
  Używam MyBox... i wiem, że każdy kto wybiera muzykę ze Sklepu MP3 może kupić kolejne 10 utworów w dowolnym momencie. Po prostu wcześniej niż po 30 dniach zapłaci za nie kolejne 7,90 zł. A w przypadku Audioteki. No cóż 20 audiobooków spośród 3800 pozycji co miesiąc to calkiem sporo. Mi osobiście dobrze się słuchało "Gry Endera", właściwie za darmo, bo w okresie testowym i teraz już mogę spokojnie pójść do kina zobaczyć film :)
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2013-11-25 08:27
  Rzeczywiscie po pobraniu 10 plików MP3 mozna od razu dokupic kolejny pakiet w tej samej cenie - poprawka naniesiona.
  0
 • Users Avatars Mini
  Notch pisze: 2013-11-25 08:46
  Jeszcze jako plus bym dodał że wszystko jest zebrane w dość przejrzystą paczkę w której wszystko jest na miejscu.
  0
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2013-11-25 09:03
  jest napisane "Prostota"
  0
 • Users Avatars Mini
  Ado pisze: 2013-11-25 22:52
  @Kuśmir hmm, no właśnie chyba dla zaawansowanych to jest rewelacja, G. łapek nie położy na karcie płatniczej i WIELKI BRAT się nie dowie co czytam, oglądam itp. chyba o to właśnie chodzi, wreszcie coś zrobione przez Polaków dla Polaków - lokalnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  jack pisze: 2013-11-29 08:43
  muzykę do Sklepu MP3 dostarcza e-Muzyka :)
  0
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2013-11-29 11:04
  muzykę do My Boxa dostarcza firma e-Muzyka, największy agregator cyfrowych licencji muzycznych w Polsce, mają cały katalog muzyczny...
  0
 • Users Avatars Mini
  chuda 411 pisze: 2015-12-05 17:22
  Jak można wyłączyć usługę My box ????
  1
 • Users Avatars Mini
  Mechanoff pisze: 2016-08-03 08:25
  To g...o wysyła samo jakieś dziwne ciągi znaków przez SMS. W roamingu 1 taki kosztuje od 30 gr (zależnie od strefy) a potrafi wysłać kilka kilkanaście dziennie. Za miesiąc uskłada się ładna kwota.
  0
 • Users Avatars Mini
  Nick pisze: 2016-12-08 20:03
  Nie chce aplikacji mybox w swoim smartphonie gdyz mi ja zasmieca , place regularnie abonament od ponad 20 lat i nie moge jej odinstalowac.... Czy mam zmienic operatora? Prosze o podpowiedz...
  0
 • Users Avatars Mini
  Marti pisze: 2017-10-01 11:30
  Jedyną sensowną aplikacją dla mnie to mapy ale co z tego jak mam tylko 20 miejsc docelowych miesiącu mi to wystarczy na kilka dni dodam że Google Maps jest darmowa i można zobaczyć jak wygląda nawet punkt docelowy Fakt nie ma opcji ostrzeganie przed fotoradarami i zagrożeniami ale jest ruch uliczny i ewentualne roboty drogowe nie wiem czy jest sens płacić za taką nawigację dodam że Google Maps działa w roamingu
  0

Rekomendowane: