Counterpoint: Samsung w Polsce miał 42% dostaw smartfonów w II kw. i był liderem

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Counterpoint: Samsung w Polsce miał 42% dostaw smartfonów w II kw. i był liderem

Counterpoint podał, że po odjęciu danych sprzedaży smartfonów z Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw to Samsung nadal jest liderem sprzedaży smartfonów w Europie. Kraje WNP (CIS) to Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan i Uzbekistan. W Zachodniej Europie liderem rynku jest Apple.

Rosja jest zdecydowanie największym rynkiem smartfonów w Europie, z prawie dwukrotnie większymi dostawami niż drugie Niemcy. W związku z tym nieco zniekształca dane. Wyłączając Rosję, Samsung pozostaje największym dostawcą w Europie.

W Polsce koreański producent miał w II kw. 2021 r. 42% dostaw. Samsung rządził także we Włoszech, Grecji, Holandii, Norwegii, Portugalii i Rumunii.

Apple radzi sobie lepiej w Europie Zachodniej, a zwłaszcza na rynkach premium, takich jak Wielka Brytania, gdzie w II kwartale 2021 r. miała 44% udziałów. Apple był również czołowym sprzedawcą w Austrii, Francji, Niemczech, Węgry, Szwecja i Szwajcaria.

Xiaomi najwięcej zyskało na spadku Huawei w ciągu ostatnich 12-18 miesięcy i radziło sobie dobrze na rynkach "bardziej świadomych cen", takich jak Hiszpania, gdzie odpowiadało za 40% dostaw smartfonów w II kwartale 2021 r. Xiaomi było również numerem jeden w Belgii, Danii, Rosji i Ukrainie.

Counterpoint: „Patrząc na trzeci kwartał, spodziewamy się, że Samsung odzyska pierwsze miejsce w Europie po rozwiązaniu problemów z dostawami w Wietnamie. Seria A nadal bardzo dobrze sprzedaje się w całym regionie, a wprowadzenie nowych "składaków" powinno również wzmocnić segment premium. Xiaomi prawdopodobnie nadal będzie przewodzić na rynkach takich jak Hiszpania i Rosja, a Apple prawdopodobnie pozostanie liderem rynku w Europie Zachodniej."

TOP dostawców smartfonów w regionach Europy Q2 2021

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: