Ranking SpeedTest.pl – czerwiec 2018 - PLAY numerem 2, gdy uwzględniamy roaming krajowy

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Serwis SpeedTest.pl opublikował swój ranking szybkości polskiego internetu za czerwiec.

Ranking ogólny

Klienci tego operatora pobierali w minionym miesiącu dane ze średnią prędkością 92,77 Mbit/s. Toya zajmująca drugie miejsce uzyskała wynik 83,52 Mbit/s. Natomiast UPC utrzymuje trzecią pozycję z praktycznie niezmieniającą się prędkością na poziomie 74,97 Mbit/s.

Ranking sieci Wi-Fi

Podobnie jak w zestawieniu ogólnym, tutaj również prowadzi INEA (59,22 Mbit/s). Natomiast drugie zajmuje UPC (51,29 Mbit/s), a trzecia pozycja okupowana jest przez Toyę (41,75 Mbit/s) oraz Vectrę (41,66 Mbit/s).

3G/4G

Rankingi internetu mobilnego nadal sprowadzają się do pojedynku pomiędzy T-Mobile i Orange.

W zestawieniu powyżej pomijane są testy Play przeprowadzone przez użytkowników korzystających z roamingu (zarówno krajowego, jak i zagranicznego). W takim zestawieniu Play uzyskuje wynik 18,38 Mbit/s (zamiast 15,66 Mbit/s), co daje drugie miejsce.

4G LTE

Zestawienie sieci LTE wygląda podobnie do rankingu mieszanego 3G/4G. Jedyną widoczną różnicą jest przeważnie tylko wyższa prędkość przesyłu danych. Jeżeli porównamy zestawienia pomijające testy wykonane w roamingu (klienci Playa mogą korzystać z zasięgu LTE Plusa i Orange), to nie zauważymy efektu „przyspieszenia” sieci „fioletowych”. Najwidoczniej Play ma problem z zasięgiem macierzystej sieci w miejscach, gdzie współpracujący operatorzy nie mają stacji bazowych LTE.

Opinie:

Rekomendowane: