Speedtest.pl w lipcu - PLAY w jednym z rankingów wyprzedził Orange i Plusa

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Serwis SpeedTest.pl opublikował swój lipcowy ranking polskiego internetu.

Ranking ogólny

INEA dostarcza najszybszy Internet w Polsce. Średnia prędkość pobierania danych za pośrednictwem sieci tego operatora wyniosła w lipcu 94,17 Mbit/s. Na drugim miejscu znajduje się Toya z wynikiem 84,76 Mbit/s. Natomiast UPC utrzymuje trzecią pozycję z lekko większą prędkością niż miesiąc temu (wzrost z 74,97 Mbit/s do 77,88 Mbit/s).

Ranking sieci Wi-Fi

Aktualnie w zestawieniu tym cały czas prowadzi INEA (58,73 Mbit/s), ale UPC (52,51 Mbit/s) systematycznie przyspiesza. Natomiast trzecie miejsce zajmuje Toya (45,50 Mbit/s), która jest niewiele szybsza od Vectry (43,40 Mbit/s).

3G/4G

Klienci T-Mobile mogą cieszyć się z najszybszego Internetu mobilnego w Polsce. Tak pokazują uśrednione wyniki testów prędkości pobierania danych (19,26 Mbit/s). Natomiast drugie miejsce zależy od tego, jaką przyjmiemy metodykę generowania zestawienia. Jeżeli popatrzymy na prędkości zmierzone przez użytkowników znajdujących się w zasięgu macierzystej sieci swojego operatora, to pozycję tą zajmie Play z wynikiem 18,04 Mbit/s. Natomiast przy uwzględnieniu testów wykonanych za pomocą roamingu (tutaj Play nakłada „lejek” 3 Mbit/s), to drugie miejsce należy do Orange (17,91 Mbit/s), a Play ląduje na czwartej pozycji (15,39 Mbit/s). Niezależnie od przyjętej metodologi, na trzecim miejscu znajduje się Plus (17,07 Mbit/s).

PLAY przy uwzględnieniu roamingu krajowego

PLAY bez uwzględnienia roamingu krajowego

4G LTE

W testach LTE odrzucenie z obliczeń pomiarów z nałożonym roamingowym „lejkiem” powoduje przyspieszenie sieci Playa z 18,96 Mbit/s do 20,47 Mbit/s. Jednak wynik ten nie pozwala na prześcignięcie Plusa (21,01 Mbit/s). Drugie miejsce zajmuje Orange (22,07 Mbit/s), a na szczycie zestawienia utrzymuje się T-Mobile (24,04 Mbit/s).

PLAY przy uwzględnieniu roamingu krajowego

PLAY bez uwzględnienia roamingu krajowego

Opinie:

Rekomendowane: