Ranking mobilnego internetu - luty 2018 - najszybszy T-Mobile i Plus

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Portal RFBenchmark.pl na podstawie niemal 23000 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018.

Najszybszy internet oferował T-Mobile i Plus.

Średnia szybkość pobieranych danych: T-Mobile

T-Mobile zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. Nie stracił także swojej pozycji w lutym, dzięki wynikowi 23,72 Mb/s.

Dobrym wynikiem może pochwalić się Play, który ostatni raz na drugim miejscu był notowany w październiku 2016 roku. Play świadczył swoim użytkownikom pobieranie danych z prędkością 19,45 Mb/s. Kolejni rywalizujący operatorzy znaleźli się tuż za plecami Play. Orange i Plus zanotowały średnią szybkość pobierania danych odpowiednio 19,32 Mb/s i 19,11 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych: Plus

Od stycznia Plus utrzymuje pozycję lidera w kategorii szybkości wysyłania danych. W lutym średnia prędkość wysyłania danych w sieci Plus wynosiła 9,86 Mb/s.

Srebrnym medalistą rankingu jest wciąż T-Mobile. Jego użytkownicy mogą pobierać pliki z prędkością 8,72 Mb/s. Niewiele gorszy wynik osiągnęło Orange (8,32 Mb/s), zaś Play zamyka listę z najsłabszym wynikiem 7,05 Mb/s.

Najniższa wartość Ping: T-Mobile

T-Mobile, lutowy lider w szybkości pobieranych danych, przoduje w kategorii najniższej wartości Ping (38,75 ms). Następne miejsce w rankingu przypadło Orange (42,79 ms). Za plecami pomarańczowego operatora sklasyfikowaliśmy Plus (44,84 ms), a najwyższą wartość Ping miał Play (46,92 ms). Warto przypomnieć, że Play w styczniu wygrał z Plusem, lecz w lutym nie udało się już tego powtórzyć.

Jakość usług i prędkość internetu mobilnego wiodących operatorów w Polsce – wyniki szczegółowe:

Technologia 4G/LTE

Technologia 3G

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: