Najnowszy SpeedTest.pl - T-Mobile numerem jeden, na drugiej pozycji PLAY i ORANGE

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

W maju użytkownicy największej polskiej platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,5 miliona testów. Z czego 2 056 673 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 533 204 w aplikacjach mobilnych.

INEA utrzymuje prowadzenie w rankingu ogólnym

Pierwsze miejsce należy do wielkopolskiego operatora INEA, którego klienci korzystają z naprawdę szybkiego dostępu do internetu. W maju pobierali oni dane ze średnią prędkością nieznacznie przekraczającą 125 Mbit/s. Z kolei średnie prędkości u pozostałych najszybszych polskich operatorów nie przekraczają 100 Mbit/s

Sieci Wi-Fi

Ranking Wi-Fi powstaje na podstawie testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych. W maju zaobserwowano niewielkie przyspieszenie sieci Wi-Fi u wszystkich czołowych operatorów. Jednak żaden z nich nie przekroczył bariery 90 Mbit/s.

T-Mobile utrzymuje pozycję lidera

Najszybszy internet mobilny w Polsce dostarcza T-Mobile. W maju klienci tego operatora pobierali dane ze średnią prędkości niecałych 23 Mbit/s. Niewiele wolniej działał internet w telefonach klientów Play i Orange. W tym miesiącu Ci dwaj operatorzy współdzielą drugie miejsce, ponieważ w obu sieciach dane były pobierane z prędkością 21,3 Mbit/s. Plus utrzymał wynik nieznacznie powyżej 16 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym w dalszym ciągu prowadzi Play.

T-Mobile - najszybsze LTE

Sytuacja widoczna w rankingach LTE jest dość zbliżona do zestawienia mieszanego „3G/LTE”. W nim również prowadzi T-Mobile, a na kolejnych miejscach znajdują się Orange oraz Play. 

W zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce należy do T-Mobile.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: