Orange - najszybsze pobieranie i wysyłanie, Plus - najmniejszy ping

Newsy
Opinie: 23

Polska firma Notel (aplikacja RFBenchmark) opublikowała sierpniowy ranking operatorów komórkowych prezentujący jakość świadczonych usług i oferowaną prędkość internetu mobilnego.

W porównaniu z poprzednim rankingiem prawie dwukrotnie zwiększyła się liczba dokonanych pomiarów (z 12 tysięcy do 22 tysięcy).

Podobnie jak w lipcu, najszybciej dane za pomocą sieci 4G-LTE mogli pobierać użytkownicy Orange. Średnia szybkość pobierania danych wyniosła 28,39 Mbps. W tym przypadku najgorszy wynik uzyskali użytkownicy Plusa, którzy ściągali dane ze średnią szybkością 17,77 Mbps.

W przypadku parametru ping liderem jest Plus z wynikiem 39,72 ms. Tuż za nim uplasowało się T-Mobile z nieznacznie słabszym wynikiem 39,94 ms.

Biorąc pod uwagę średnią szybkość wysyłania danych ponownie najlepszym wynikiem może się pochwalić Orange. Zgodnie z pomiarami użytkowników naszych aplikacji, osoby korzystające z usług pomarańczowej sieci mogły w sierpniu wysyłać dane z szybkością 14,07 Mbps. W porównaniu z poprzednim raportem Orange wyprzedziła Plusa, który w sierpniu zanotował wynik na poziomie 12,75 Mbps. Czwarte miejsce okupuje Play, który umożliwiał swoim abonentom upload z szybkością 5,278 Mbps.

Pomiary rozkładają się równomiernie na całą Polskę. Zwiększone natężenie można zauważyć na autostradach oraz głównych drogach.

Technologia 4G/LTE

Technologia 3G

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: