Oto najwytrzymalsze i najłatwiejsze w naprawie smartfony 2022 roku

Newsy
Opinie: 0
Oto najwytrzymalsze i najłatwiejsze w naprawie smartfony 2022 roku

Zack Nelson, czyli prowadzący kanał YouTube JerryRigEverything przygotował swoje własne podsumowanie 2022 roku. Skupił się na tym, co testuje najczęściej – na wytrzymałości smartfonów oraz na tym jak łatwo można je rozebrać i naprawić. Podobnie jak rok wcześniej podczas testów całkowitemu zniszczeniu uległy 3 modele telefonów.

Najłatwiejszy w naprawie w przypadku wymiany wyświetlacza

Pierwsze miejsce - Pixel 7 Pro – bez konieczności rozkręcania, wymaga jedynie podgrzania i jest możliwy do otworzenia w 60 sekund. Według Zacka oryginalne części zamienne są łatwo dostępne.

Drugie miejsce – iPhone 14 – Apple wciąż komplikuje pewne kwestie związane z naprawami i dostępem do części, ale pod względem procesu serwisowego wymiana nie stanowi problemu.

 

Najtrudniejszy w naprawie telefon

Samsung Galaxy Z Fold 4 oraz Samsung Galaxy Z Flip 4 – jak zaznacza autor nie chodzi o sam proces rozbierania i ponownego złożenia, ale o całkowity brak części zamiennych. Można je pozyskać tylko z uszkodzonych modeli, albo oddać na kosztowną naprawę do producenta. Zack zwraca także uwagę, że składane smartfony są na tyle nową koncepcją, że sytuacja związana z ograniczonymi możliwościami naprawy nie powinna być zaskoczeniem.

Najbardziej innowacyjny smartfon

Nothing Phone (1) – ma 972 diody LED odpowiadające za podświetlanie wzoru na obudowie. Prowadzący zaznacza, że niewiele zmieniło się w smartfonach w ostatnich latach z punktu widzenia innowacji, więc podświetlanie wystarczyło, aby zwrócić jego uwagę.

Najlepiej wyglądające wnętrze smartfonu

Pixel 7 Pro – z miedzianą cewką ładowania bezprzewodowego i modułem kamer w poziomym układzie spodobał się prowadzącemu.

Najmniej wytrzymały smartfon

Asus ROG Phone 6 Pro – najłatwiej ze wszystkich smartfonów złamał się wpół, nawet nie stawiał specjalnego oporu. Pozostałe dwa smartfony, które złamały się wpół zostały wyprodukowane przez OnePlus. Pozostałe modele wytrzymały tę próbę bez problemu.

Najbardziej wytrzymały smartfon

AGM H5 – jeden z najtańszych smartfonów przetestowany przez Zacka. To typowy pancerniak, który przekłada odporność ponad wygląd czy wygodę noszenia w kieszeni. Jest też rzekomo najgłośniejszym smartfonem na świecie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: