Duży polski dystrybutor sprzętu IT ma kłopoty z Urzędem Skarbowym

Newsy
Opinie: 5
Opinie: 5

Nelro Data, duży polski dystrybutor sprzętu IT, poinformował, że rozpoczęto postępowanie restrukturyzacyjne, mające na celu ochronę interesów firmy oraz wierzycieli i kontrahentów. Nelro na swojej stronie internetowej informuje, że jest m.in. sprzedawcą smartfonów Meizu, Apple, Lenovo, Samsung i Nubia oraz tabletów Dell, Asus i Lenovo.

Powodem złożenia wniosku była decyzja zabezpieczająca Urzędu Skarbowego, który zajął część jej należności (w opinii spółki bezpodstawnie).

Postanowieniem Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie Sąd Gospodarczy X Wydział Gospodarczy z dnia 30 stycznia 2018, spółka została objęta postępowaniem sanacyjnym, które pozwoli na prowadzenie dalszej działalności dystrybucyjnej, w tym także regulowanie bieżących zobowiązań, przy jednoczesnej ochronie przed egzekucją wierzytelności.

Postępowanie układowe jest możliwe w odniesieniu do zobowiązań powstałych przed 30 stycznia 2018 roku. Wszelkie roszczenia zaistniałe po tej dacie będą regulowane terminowo, co jest warunkiem koniecznym trwania trybu sanacyjnego.

Obecna nazwa firmy brzmi „Nelro Data SA w restrukturyzacji”.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: