Netflix utrudni współdzielenie konta - jest nowy system

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Netflix utrudni współdzielenie konta - jest nowy system

Netflix opisał na swojej stronie internetowej jak zamierza walczyć z współdzieleniem kont. Według zasad tego serwisu streamingowego konto Netflix mogą współdzielić osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym.

Osoby, które nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym, będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix.

Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, Netflix poprosić o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix, lub o zmianę gospodarstwa domowego Netflix. W ten sposób potwierdzi, że na tym urządzeniu można korzystać z konta.

Na razie Netflix deklaruje, że nie obciąży klienta automatycznie opłatą, jeśli współdzieli konto z osobą, która z nim nie mieszka.

Aby zweryfikować urządzenie:

  • Netflix wysyła link na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem głównego właściciela konta.
  • Link otwiera stronę, na której znajduje się 4-cyfrowy kod weryfikacyjny
  • Kod należy wprowadzić, na którym pojawiła się prośba, w ciągu 15 minut.
  • Po udanej weryfikacji na urządzeniu będzie można korzystać z serwisu Netflix.
  • Prośba o weryfikację urządzenia może się pojawiać co pewien czas.

Weryfikacja nie będzie wymagana jeśli urządzenie używane do oglądania treści w serwisie Netflix korzysta z połączenia internetowego w gospodarstwie domowym głównego właściciela konta.

Netflix wykrywa urządzenia w gospodarstwie domowym na podstawie adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: