Netia stawia na G.fast

Newsy | Promocje
Dodaj opinię
Opinie: 0

Netia rozpoczęła komercyjne oferowanie usług dostępu do internetu na bazie technologii G.fast, w modelu FTTB (światłowód do budynku, następnie tradycyjne kable miedziane). 

Maksymalna dostępna na starcie oferta to opcja do 600 Mb/s.

G.fast jest  rozważany w tych budynkach, w których Netia nie ma możliwości doprowadzenia światłowodu bezpośrednio do każdego mieszkania.

Rozwiązanie w technologii G.fast (Fast access to subscriber terminals) swoją architekturą i parametrami przypomina najbardziej technologię Gigabit Ethernet (ETTH) w wariancie Fiber to the Building (FTTB).

W obu tych technologiach łącza światłowodowe (w Netii – GPON 2,5 Gb/s) doprowadzane są do przełącznika (w G.fast jest to MDU – Multiple Dwelling Unit), umiejscowionego w piwnicy/garażu.

Podłączenia poszczególnych mieszkań realizowane są w wykorzystaniem tego samego, tradycyjnego kabla miedzianego (pętle w długości kilkudziesięciu metrów).

Wyłącznym partnerem technologicznym Netii w zakresie G.fast jest firma Huawei, która dostarcza zarówno urządzenia sieciowe (MDU), jak i komplet urządzeń abonenckich.

Maksymalna przepustowość jaką osiągnęliśmy w obecnej ewolucji technologii G.fast, to 1,12 Gb/s, a trwa już standaryzacja dużo szybszej wersji. – powiedział Marcin Palkowski, Dyrektor Obszaru Technologii i Zarządzania Siecią Netia S.A.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: