Netia rozpoczęła pilotażową sprzedaż telewizji cyfrowej i łączy VDSL2 50 Mb/s

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 0

Netia rozpoczęła pilotażową sprzedaż usługi VDSL2 oraz cyfrowej telewizji z kanałami HD. Sprzedaż jest prowadzona w wybranych dzielnicach Torunia i Wrocławia. W sieci Netii promowana prędkość dostępu do Internetu z wykorzystaniem VDSL2 to do 50 Mb/s.

Netia zaoferowała także w ramach pilotażu cyfrową telewizję. Bazowa oferta TV (Pakiet Optymalny) zawiera 67 kanałów , w tym wszystkie kanały Grupy TVN, prawie wszystkie kanały Polsatu i TVP oraz m.in. kanały tematyczne BBC. Ofertę można rozszerzyć m.in. o cały szereg kanałów sportowych (w tym ofertę Canal+). Dostęp do Internetu i Pakiet Optymalny kosztuje 119,80 zł brutto. Nabywcy dwóch usług za dodatkowe 9,90 zł miesięcznie mogą otrzymać ofertę 3play - „SuperTrio” z nielimitowanymi połączeniami na telefony stacjonarne.

„SuperTrio” z najszybszym Internetem i pakietem blisko 90 kanałów TV (Pakiet Maksymalny) i kanałami HD to wydatek nieprzekraczający kwoty 180 zł miesięcznie.

Na chwilę obecną w zasięgu sieci NGA (Next Generation Access) Netia ma około 25 tys. gospodarstw domowych. Pomyślne wyniki pilotażu mogą sprawić, że operator rozpocznie się modernizacja pół miliona linii.

W przypadku Grupy Netia dostęp NGA realizowany jest w technologiach FTTB (sieci ETTH, w ramach spółki Internetia) oraz FTTC/N (VDSL2 w sieci Netii).

FTTB - Fibre to the Building (światłowód do budynku, najczęściej wielorodzinnego)

FTTC/N - Fibre to the Cabinet/Curb/Node (światłowód do miejsca skąd rozdzielają się pojedyncze łącza kablowe lub całe wiązki kablowe)

FTTH - Fibre to the Home (światłowód do domu).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: