NEXERA - po trzech latach działa tylko kilka tysięcy łączy, ale za 2 lata w zasięgu ma być już milion

Newsy
Żródło: Telko.in
Dodaj opinię
Opinie: 0
NEXERA - po trzech latach działa tylko kilka tysięcy łączy, ale za 2 lata w zasięgu ma być już milion

Członkowie zarządu firmy NEXERA udzielili wywiadu serwisowi TELKO.IN. Podali m.in. aktualne statystyki dotyczące budowy sieci światłowodowej w swojej firmie. Nexera działa na rynku od 2017 r.

Na koniec zeszłego roku gotowych do sprzedaży było kilkanaście tysięcy podłączeń gospodarstw domowych. Dzisiaj Nexera przyjmuje zamówienia na usługi w 35 tys. gospodarstwach. 90% podłączeń to domy jednorodzinne w około 500 miejscowościach.

Celem minimum na ten rok jest przekroczenie 100 tys. HP gotowych do sprzedaży usług.

Firma na razie sprzedała tylko kilka tysięcy swoich łączy – nie podaje dokładnej liczby.

Nexera zatrudnia 20 osób. Sprzedaje swoje usługi 30 partnerom. Większość sieci jest budowana przy współfinansowaniu dotacjami Unii Europejskiej.

Plany Nexery to wybudowanie sieci, w zasięgu której znajdzie się około 670 tys. HP. Z tego 310 tys. zostanie podłączonych w ramach programu POPC. Docelowy plan to 1 mln gospodarstw domowych. Za 2 lata Nexera chce być w pierwszej 3 dostawców światłowodu w Polsce.

Z firmy powoli zaczyna wychodzić Nokia – jej udział spadł z 20 do 14% i będzie spadać dalej.

Firma chce wydać na inwestycje 1.5 mld zł. 600 mln zł to pieniądze publiczne z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Firma stara się także o kredyt od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Pełny tekst obszernego wywiadu z członkami zarządu Nexery jest tutaj

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: