Nokia i IBM będą razem rozwijać bezprzewodową sieć LAN

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 7

W ramach umowy IBM Global Services będzie pełnić funkcję integratora produktów firmy Nokia dla infrastruktury bezprzewodowej sieci LAN, dzięki czemu możliwe będzie dostarczanie rozwiązań bezprzewodowej sieci lokalnej na całym świecie. Jednocześnie Nokia będzie nadal sprzedawać, za pośrednictwem istniejących kanałów dystrybucji, swoje rozwiązanie bezprzewodowej sieci lokalnej Operator Wireless LAN.

Współpraca pomiędzy firmami Nokia i IBM otwiera nowe możliwości oferowania rozwiązań firmy Nokia w zakresie bezprzewodowej sieci lokalnej klientom korporacyjnym i pomoże operatorom sieci bezprzewodowych, a także dostawcom bezprzewodowych usług internetowych (WISP), w przyspieszeniu podłączania kolejnych punktów dostępu. Zgodnie z umową, IBM Global Services będzie oferował usługi w zakresie instalacji, konserwacji, finansowania oraz doradztwa, co pozwoli na szybszy i łatwiejszy dostęp do rozwijającego się rynku ogólnodostępnej bezprzewodowej sieci LAN.

"Współpraca z IBM będzie dla nas doskonałą szansą na zwiększenie rynku dostępu dla rozwiązania Nokia Operator Wireless LAN i pozwoli nam sprostać rosnącym wymaganiom klientów", powiedział Paavo Aro, dyrektor generalny Systemów Bezprzewodowych Sieci LAN w Nokia Networks. "Wkrótce nastąpi ogromny wzrost popytu na ogólnodostępną bezprzewodową sieć LAN, szczególnie ze strony klientów korporacyjnych. Według prognoz, w ciągu najbliższych czterech lat liczba punktów dostępu wyniesie łącznie 100,000."

"Szybki rozwój usług przesyłu danych z wartością dodaną, takich jak usługi ogólnodostępnej bezprzewodowej sieć LAN, jest niezwykle ważny, ponieważ operatorzy przewidują wzrost rynku użytkowników korporacyjnych" powiedział Lars Alm, dyrektor generalny bezprzewodowych usług e-business w IBM EMEA. "Dzięki połączeniu doświadczeń w zakresie usług bezprzewodowych e-business firmy IBM z pozycją lidera firmy Nokia w technologii bezprzewodowej, operatorzy otrzymają szybkie i wysokiej jakości rozwiązanie do obsługi ogólnodostępnej bezprzewodowej sieci LAN. Podjęta współpraca pomiędzy firmami IBM i Nokia pozwoli szybko i z gwarancją sprawnej integracji z aktualnymi sieciami, wdrożyć rentowne usługi ogólnodostępnej bezprzewodowej sieci LAN. Dzięki temu posunięciu usługi sieci bezprzewodowej zyskają zupełnie nowy wymiar jakości, bez zakłóceń dla klientów pracujących w podróży."

Ogólnodostępna sieć LAN oferuje usługi bezprzewodowe w budynkach użyteczności publicznej, takich jak lotniska, hotele, centra konferencyjne, jak i na terenach firm. Przy użyciu karty dostępu do bezprzewodowej sieci LAN z certyfikatem Wi-Fi, podróżny może szybko uzyskać dostęp do Internetu oraz Intranetu korporacyjnego. Certyfikat Wi-Fi zapewnia współpracę urządzeń bezprzewodowych działających w standardzie IEEE 802.11b.

Dla operatorów komunikacji bezprzewodowej oraz dostawców usług internetowych sprawą zasadniczą dla utrzymania swojej obecności na rynku jest szybkie zgłoszenie zapotrzebowania. Jest to tym ważniejsze, że w miarę wzrostu konkurencji, liczba atrakcyjnych lokalizacji punktów dostępu będzie wkrótce bardzo ograniczona.

Rozwiązanie firmy Nokia Operator Wireless LAN może być wykorzystywane w wielu różnych konfiguracjach oraz współpracować z istniejącymi kartami bezprzewodowych sieci LAN, jak również z nowymi wielofunkcyjnymi terminalami. Rozwiązanie to pozwala także na korzystanie z różnych typów autoryzacji, jak na przykład karty SIM wykorzystywane przez operatorów aparatów przenośnych czy kart RADIUS wykorzystywanych przez WISP. Autoryzacja oparta na kartach SIM pozwala dostawcom usług oferować swoim klientom możliwość zakupu abonamentu na pojedyncze usługi, umożliwiając im dostęp do danych GSM, GPRS i sieci bezprzewodowych LAN przez laptopy i wielofunkcyjne terminale. Oznacza to także czerpanie korzyści z 25 000 zawartych umów roamingowych pomiędzy członkami zrzeszenia GSM, pozwalających na bezpośredni dostęp ich klientów do punktów dostępu na całym świecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-04-25 21:23
  PIERWSZY! ciekawe co wyjdzie z tej wspolpracy, i znow wielkie koropracje sie lacza... to juz pomalu regola, wczoraj takie informacje o simensie i motorli PZDRAWIAM
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-04-25 21:32
  musza sie laczyc bo to daje wieksze mozliwosci, jest taniej i szybciej wiec to naturalna kolej zeczy
  0
 • Users Avatars Mini
  olekbek pisze: 2002-04-25 21:39
  I tak słyszałem że 2001 rok pod względem fuzji, szczególnie w Polsce, był nieciekawy.
  0
 • Users Avatars Mini
  FAN pisze: 2002-04-25 23:11
  hubi:zgadzam się,to jedyny rozsądny sposób na dynamiczne rozwijanie działalnośći. POZDRO
  0
 • Users Avatars Mini
  arsenaldex pisze: 2002-04-26 01:50
  Ciekawe co wyjdzie z takiej współpracy. Bezprzewodowy LAN ma szanse się przyjąć na świecie, lecz nie wiem jak z tym będzie w polsce. Ceny mogą być lekko odstraszające.
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2002-04-26 10:48
  cieszy fakt że sieci bezprzewodowe zaczynają być dostępniejsze
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-04-26 12:14
  I jak zwykle padaja slowa klienci korporacyjni! Kiedy my skorzystamy z takich nowosci!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: