Nokia dogadała się z Orange - technologia SON zarządzi siecią niezależnie od jej dostawcy

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nokia dogadała się z Orange - technologia SON zarządzi siecią niezależnie od jej dostawcy

Nokia i Orange ogłosiły nawiązanie współpracy dotyczącej optymalizacji sieci 5G z wykorzystaniem technologii SON (Self-Organizing Networks). Umowa obejmie wszystkie rynki Orange, począwszy od Francji i Hiszpanii. Ponadto Nokia nadal będzie oferowała wsparcie dla standardów 2G, 3G i 4G, które obejmują ponad milion nadajników radiowych Orange w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Technologia Nokia SON obsługuje rozwiązania sieciowe pochodzące od dowolnego producenta, umożliwiając Orange pełną optymalizację sieci komercyjnych niezależnie od tego, kto je zbudował. Jako kluczowe narzędzie w ofercie Nokii do zarządzania i optymalizacji sieci, SON daje Orange możliwość automatyzacji procesów konfiguracji i optymalizacji sieci radiowej, a także poprawy jej wydajności i efektywności, co pozwoli sprostać rosnącym wymaganiom technologii 5G. 

 

Platforma SON automatyzuje operacje w wielu obszarach, eliminując problemy związane ze złożonością sieci pochodzących od wielu producentów, które są powszechnie spotykane u globalnych operatorów. Najwyższy poziom automatyzacji i sztuczna inteligencja wbudowana w Nokia SON pomoże Orange zapewnić klientom lepszą jakość sieci, a także jej większą niezawodność oraz szybkość.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: