Nordisk ma nową umowę na łączność dyspozytorską w sieci CDMA

Newsy
Opinie: 2
Opinie: 2

Nordisk Polska (spółka Pokomtela) podpisał umowę z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim na świadczenie usług cyfrowej łączności dyspozytorskiej. W ramach umowy Nordisk wykonał instalację konsol dyspozytorskich oraz przekazał aktywne terminale. Terminale i konsole dyspozytorskie będą wykorzystywane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego (dyspozytornie oraz karetki pogotowia).

Łączność dyspozytorska CDMA to łączność klasy profesjonalnej realizowana na dedykowanych terminalach głosowych w modelu PushToTalk (Naciśnij i Mów). Łączność dyspozytorska umożliwia jednoczesną komunikację pomiędzy użytkownikami w trybie JEDEN DO WIELU w kilka milisekund. Funkcja JEDEN DO WIELU wyróżnia łączność dyspozytorską od normalnych systemów GSM, UMTS czy LTE tym, że jeden użytkownik terminala lub dyspozytor konsoli może przekazać w tej samej chwili, jednocześnie komunikat do nieskończonej liczby odbiorców, którzy są w jego flocie lub grupie.

Łączność dyspozytorska CDMA działa prawie w całej Polsce. Mapka zasięgu jest dostępna tutaj

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Stefan pisze: 2017-01-31 11:07
  No to ciekawe, że Plus ma też tego typu usługi do zaoferowania. Bardzo wszechstronny operator, co mi się zresztą bardzo podoba. Ale też nie dziwi, w końcu sam od Plusa ciągnę prąd :D
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2017-01-31 13:15
  W końcu Plus i tak ma najlepszy zasięg nie tylko nad morzem ale i w górach sprawdzone
  0

Rekomendowane: