Norwegia zyskuje trzecią szerokopasmową sieć mobilną

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 0

Nowy operator Mobile Norway wybrał firmę Ericsson jako wyłącznego dostawcę sieci 3G. Jest to jeden z największych kontraktów w Skandynawii.

Mobile Norway chce zapewnić trzem czwartym mieszkańców kraju dostęp do sieci 3G. W Norwegii, kraju o powierzchni większej od Niemiec, mieszka ponad 4,8 mln ludzi.

„Norwegowie zyskają dostęp do zaawansowanych mobilnych usług szerokopasmowych, które podniosą ich jakość życia i wydajność pracy”- mówi Mikael Bäckström, prezes firmy Ericsson na region skandynawski i bałtycki.

Mobile Norway jest wspólną własnością firm Network Norway i Tele2.

„Procedury selekcji były długie i rygorystyczne, ponieważ odpowiedni partner w dziedzinie systemu i sprzętu jest dla nas bardzo ważny ze względu na wysokie oczekiwania wobec tej sieci” – stwierdza Arild Hustad, dyrektor generalny firmy Network Norway. „Wybór firmy Ericsson wydawał się oczywisty, gdyż spełniła ona wszystkie kryteria dotyczące jakości, funkcjonalności i możliwości wdrażania”.

„Wszystko jest gotowe do wdrożenia trzeciej sieci mobilnej obejmującej cały kraj, która zwiększy konkurencyjność na rynku i zapewni klientom większy wybór” – informuje Haakon Dyrnes, dyrektor generalny firmy Tele2.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: