30 dni aresztu za rajd na e-lekcję - są nowe przepisy w Tarczy antykryzysowej 4.0

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
30 dni aresztu za rajd na e-lekcję - są nowe przepisy w Tarczy antykryzysowej 4.0

W uchwalonej przez Sejm Tarczy antykryzysowej 4.0 znalazły się przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowe rozwiązania, które mają odpowiadać na problemy związane z epidemią koronawirusa. Przyjęte przepisy ochronią uczniów i nauczycieli przed atakami internetowych trolli na zdalne lekcje.

Najnowsza Tarcza antykryzysowa wprowadza do Kodeksu wykroczeń kary za zakłócanie przez hejterów zdalnych lekcji, prowadzonych przez szkoły w czasie epidemii koronawirusa. To odpowiedź na liczne przypadki ataków internetowych trolli, którzy przejmowali transmisje on-line, obrażali uczniów i nauczycieli, wyświetlali materiały pornograficzne. Ministerstwo Sprawiedliwości chroni nauczycieli i uczniów przed takimi działaniami. Za włamania na e-lekcje i inne transmisje w sieci grozić będzie kara ograniczenia wolności lub co najmniej 1000 zł grzywny.

Kara będzie surowsza, jeśli sprawca użyje obelżywych słów albo w inny sposób dopuści się nieobyczajnego wybryku. W takiej sytuacji będzie mu grozić do 30 dni aresztu, ograniczenie wolności do roku lub co najmniej 3000 zł grzywny. Maksymalna wysokość grzywny w obu rodzajach przestępstw wyniesie 5000 zł.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: