Nowy set-top-box i HD w IPTV w TP

Newsy
Opinie: 0

Paweł Galej, szef marketingu usług telewizyjnych w Telekomunikacji Polskiej, potwierdził, że niebawem do oferty TP wejdzie najnowszy set-top-box Grupy France Telecom z jednoczesną obsługą IPTV, DTV oraz DVB-T. TP zamierza także uruchomić dekodery DVB-T we wszystkich dekoderach, które już obecnie są wykorzystywane przez klientów (moduły DVB-T są w nich nieaktywne). Klienci TP zyskają wówczas dostęp do kanału Polsat w wersji cyfrowej. TP planuje także uruchomić kanały HD w ofercie IPTV - problemem jest jednak prędkość łączy - wirtualny kanał potrzebny do obsłużenia wysokiej rozdzielczości musi mieć przepustowość 8 Mbits. Oznacza to, że niewielka część bazy klientów IPTV będzie w zasięgu kanałów HD.

TP rozważa także wprowadzenie innych nowych usług:

  • aplikacje interaktywne w IPTV

  • zwalnianie wirtualnych kanałów blokowanych przez IPTV, gdy nie oglądamy TV - celem jest większa prędkość łącza internetowego

Galej zapowiedział, że TP zamierza bardzo agresywnie pozyskiwać klientów w IV kw. i chce powtórzyć ubiegłoroczny wynik, czyli 100 tys. nowych klientów w tym okresie. Według TP w sumie na rynku jest jeszcze 1.5-2 mln gospodarstw domowych, które nie płacą za usługi telewizyjne. Penetracja płatnej telewizji w gospodarstwach domowych wynosi około 60% (80% gdy liczymy opcję jeden set-top-box w  gospodarstwie domowym).

Nowy set-top-box jest opisany poniżej:

http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=23990

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: