Nowy sposób płatności Call Center Poland

Newsy
Żródło: Call Center Poland
Opinie: 10

Call Center Poland zaoferował swoim klientom nową usługę polegającą na dokonywaniu płatności za pośrednictwem telefonu. W tym celu firma nawiązała współpracę z największym w Polsce centrum autoryzacyjno - rozliczeniowym kart płatniczych POLCARD.

Jednym z pierwszych Klientów, który korzysta z transakcji on-line za pośrednictwem Call Center Poland jest Alter Art . Przez telefon można kupić bilety na koncerty organizowane przez tę firmę (obecnie jest to koncert The Chemical Brothers). Osoba dzwoniąca pod numer 022 444-74-74 wstukuje numer swojej karty kredytowej bądź płatniczej w klawiaturę aparatu telefonicznego i w ten sposób kwota za bilet jest blokowana na koncie, a bilet do odebrania w kasie tuż przed koncertem lub wysłany kurierem.

Proces dokonywania transakcji on-line w Call Center Poland S.A. posiada szereg zabezpieczeń:

 • Kod CVV2/CVC2 - podawany przy dokonywaniu transakcji - trzy ostatnie cyfry umieszczone na rewersie karty płatniczej (weryfikacja kodu jest standardem powszechnie obowiązującym na świecie).

 • Protokół SSL z 128 bitowym szyfrowaniem (spełnia to wszystkie wymagania narzucone przepisami przez systemy Visa i Europay dotyczącymi e-commerce, a nawet wykracza poza nie).

 • Numer karty jest podawany systemowi IVR (Interactive Voice Response), co wyklucza komukolwiek dostęp do numeru karty.

 • Numer karty nie pozostaje na serwerze Call Center Poland SA - jest bezpośrednio kierowany do PolCardu.

Aplikację obsługującą proces e-transakcji przygotowała i wdrożyła firma Webtel Interactive Internet Solutions.

"Nasza oferta w ramach tej usługi jest bardzo szeroka" - mówi Katarzyna Swatowska - dyrektor Marketingu i PR w Call Center Poland SA - "są to nie tylko płatności przez telefon przy wykorzystaniu naszych konsultantow i IVR, ale również i przez internet. Nasze aplikacje Webcallcenter i chat zaimplementowane w serwisie internetowym umożliwiają klientom serwisów bezpośrednie połączenie i zadanie pytań w razie wątpliwości pojawiających się przy podejmowaniu decyzji o zakupie, a zwłaszcza o płatnościach on-line. Liczymy na zainteresowanie kin, teatrów, wydawnictw, sklepów internetowych, firm windykacyjnych. Płatności przez telefon to wygoda przede wszystkim dla klientów: bez wychodzenia z domu można w prosty i - co ważne - bezpieczny sposób spłacić raty, uregulować abonament czy kupić bilety do kina."

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  wandik pisze: 2002-07-03 04:24
  Ciekawe, kiedy taka usługa będzie codiennością?
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-03 04:30
  fajna sprawa. Mam nadzieje ze ten sposob realizacji transakcji bedzie sie rozwijal. Oby tylko byl bezpieczny. Mam nadzieje ze coraz wiecej firm bedzie oferowalo swoje uslugi z wykorzystaniem tej technologii.
  0
 • Users Avatars Mini
  Athlon pisze: 2002-07-03 05:46
  Fajnie - tylko znowu jak to zwykle bywa diabeł siedzi w szczegółach - czemu to jest znowu numer warszawski ? Nie mozna było wprowadzic od poczatku numeru 800...lub 801.... byloby wtedy dopracowane na prawdę na 100 %
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-03 10:41
  Najważniejsze,ze łatwe w posługiwaniu sie i jak sie wydaje przynajmniej narazie wzglednie bezpieczne warte zainteresowania,mogłoby w sród Polaków rozpowszechnić mode na płacenie karta nie tylko w marketach,czy stacjach benzynowych.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-03 12:13
  Usluga jest, ale nalezy pamietac, ze coraz to nowsze ulatwienia nam zycia, powoduja tez powstawanie walkow, z ktorymi trzeba walczyc! Jestem ciekawy jak tu poradza sobie i zabezpiecza sie przed tego typu klopotami!?
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-03 12:54
  Qba o zabezpieczeniach pisza w newsie i o ile mnie moja wiedza nie myli jest,to najlepsze zabezpieczenie tego typu transakcji w Świecie,a tak odpukując uzywam karty juz gdzies od 7lat i choć płacilem nią w różnych miejscach i wrżny sposob,to jeszcze nie miałem problemów,tak więc nie taki diabeł straszny jak go maluja,a którego tak się boja nowicjusze w uzywaniu karty.:P
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-07-03 13:06
  i tak to nie przebije internetu...on wygryzie wszystkie mozliwości płatności...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-03 15:12
  Kan ja tez mam bardzo dzuy kontak z platnosciami kartami i z autoryzacjami, bo tak zalatwiamy platnosci od klientow w naszej firmie, a za mna w dokumentach jest odbitych kilkaset kart kredytowych, ale pamietaj ze jeszcze nie stworzono takiego zabezpieczenia zeby inny czlowiek go nie obszedl! ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-07-03 19:22
  beda takie czasy ze gotowki przy sobie nikt nie bedzie przy sobie nosil
  0
 • Users Avatars Mini
  timeport pisze: 2002-07-04 13:37
  Condziu : same wały się zrobiły : )) i nic więcej już się z nich zrobić nie dało : )))
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: