TVN uruchomił emisję testową DVB-T2/HEVC w kolejnym mieście

Newsy
Opinie: 0
TVN uruchomił kolejną emisję testową DVB-T2/HEVC

TVN we współpracy z Emitel uruchomił kolejną emisję testową DVB-T2/HEVC. Sygnał dostępny jest dla widzów w Gdańsku. Informacje o aktualnie prowadzonych emisjach nowego standardu można znaleźć na naszej stronie. Więcej o umowie między TVN i Emitel na emisję programów naziemnej telewizji cyfrowej jest tutaj

W Naziemnej telewizji cyfrowej działają 4 tzw. ogólnopolskie multipleksy (pakiety cyfrowe zawierające określoną liczbę programów), a widzowie mogą wybierać spośród blisko 30 darmowych kanałów telewizyjnych.

Obecnie wykorzystywany standard emisji DVB-T zostanie zastąpiony nowszym, oferującym nowe możliwości standardem DVB-T2. Aby odbierać telewizję w nowym standardzie musimy się upewnić, że nasz telewizor ma odpowiednie parametry. Przełączenia sygnału będą miały miejsce w pierwszym półroczu 2022 roku.

Zalety zmiany standardu nadawania na DVB-T2 / HEVC:

  • Lepsza oferta – więcej programów
  • Lepsza jakość obrazu – rozdzielczość HD
  • Możliwość nadawania programów UHD / 4k
  • Większa odporność na zakłócenia
  • Lepsza jakość dźwięku
  • Szerszy zakres udogodnień – personalizacja dźwięku
  • Usługi dodatkowe – telewizja hybrydowa HbbTV

Harmonogram zmian

Przełączenia sygnały telewizyjnego z DVB-T/H.264 (MPEG4/AVC) na nowy standard DVB-T-T2/HEVC (H.265) odbędą się w 2022 roku w czterech etapach planowanych na 28 marca, 25 kwietnia, 23 maja i 27 czerwca.

Emisje testowe

Aby ułatwić widzom przygotowanie się do nachodzących zmian i sprawdzenie posiadanych odbiorników, sygnał w nowym standardzie DVB-T2/HEVC jest udostępniany na wybranych obszarach kraju w ramach emisji testowych.

Jak przygotować się do zmian?

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: