Xueming Xu - zmiana warty w Huawei Polska

Newsy
Opinie: 3
Opinie: 3

Xueming Xu obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego Huawei Polska.

Od grudnia 2016 roku. zastąpi on dotychczasowego dyrektora zarządzającego Junfeng Li.

Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie i wyznaczanie strategii dla wszystkich trzech grup biznesowych firmy - Carrier, Enterprise oraz Consumer.

Xueming Xu posiada ponad szesnastoletnie doświadczenie w dziedzienie technologii informacyjno-komunikacyjnej. Z firmą Huawei jest związany od 2000 roku. Do zespołu dołączył jako menedżer ds. produktów dla sieci mobilnych. Odegrał kluczową rolę w szybkim rozwoju firmy w szczególności na rynkach takich jak: Rosja, Uzbekistan, Ukraina, Białoruś i Kazachstan. W 2008 roku przejął obowiązki dyrektora departamentu produktów dla sieci szkieletowych, gdzie odpowiadał za sprzedaż globalną. Pod jego kierownictwem Huawei znacznie zwiększył zatrudnienie, co przełożyło się na dynamiczny wzrost sprzedaży.

W 2012 roku Xueming objął stanowisko wiceprezesa sprzedaży w oddziale w Rosji, gdzie powierzono mu sektor telekomunikacyjny. W trakcie jego kadencji firma w dużym stopniu poszerzyła swoją działalność w obszarze sieci radiowych, a także zbudowała silną pozycję na rynku sieci 3G, a następnie 4G.

Xueming Xu zapowiada, że będzie kontynuował strategię firmy, zakładającą rozwój standardów rozwiązań chmurowych oraz umacnianie pozycji lidera wśród dostawców rozwiązań sieciowych poprzez dalsze inwestycje w rozbudowę sieci szerokopasmowych.

Celem nowego szefa jest również zwiększenie udziałów marki na rynku smartfonów.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  matteo pisze: 2016-12-05 20:21
  xueming to imię, a nie nazwisko :)
  1
 • Users Avatars Mini
  dzb pisze: 2016-12-06 09:22
  czy jego poprzednika zjadły aligatory w Wólce Kosowskiej? Tak podobno są chowani Chińczycy w kolonii Polska! tak głosi legenda... Czy ktoś widział chiński cmentarz lub wietnamski >?
  0
 • Users Avatars Mini
  Albatros pisze: 2016-12-06 15:27
  Proponuje ażeby Huawei wziął się za sprzedaż dań kuchni orientalnej poszerzając grono pyszne.pl
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: