Oficjalny komunikat w sprawie zwiekszenia kapitału PTK Centertel

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 0
Opinie: 0

Zgromadzenie Wspólników PTK Centertel podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki o 300,2 mln zł przez podwyższenie wartości nominalnej każdego z udziałów PTK Centertel.
PTK Centertel, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Telekomunikacji Polskiej S.A., podwyższy kapitał akcyjny z 1,43 mld zł obecnie - do 1,73 mld zł. Zgodnie z uchwałą Zgromadzenia Wspólników, wartość nominalną każdego z udziałów PTK Centertel podniesiona zosytanie się z 44.984,27 zł do 54.418,24 zł.
TP S.A. wniesie na pokrycie podwyższenia kapitału spółki 198 mln zł. Po podwyższeniu kapitału PTK Centertel, udział TP S.A.  w kapitale Spółki nie ulegnie zmianie.
Udziałowcami PTK Centertel są: Telekomunikacja Polska S.A., posiadająca 66 proc. udziałów oraz France Telecom z 34 proc. udziałów.
Podwyższenie kapitału zakładowego jest jednym ze środków finansowania planowanych inwestycji w rozwój dwuzakresowej sieci Idea, która zamierza pozyskać w br. kilkaset tysięcy nowych abonentów i zwiększyć swój udział w rynku o kolejne 5% oraz wprowadzić nowe usługi (oparte m.in. na WAP i GPRS) oraz rozbudowywać  i optymalizować zasięg.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: