Fitbit Charge 3 - funkcje i ceny nowej opaski sportowej

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Fitbit Charge 3

Fitbit zaprezentował opaskę Fitbit Charge 3.

Fitbit Charge 3 będzie dostępny w Polsce od października 2018 r. u wybranych lokalnych sprzedawców detalicznych w cenie 149,95 euro oraz w wersji specjalnej Fitbit Charge 3 Special Edition w cenie 169,95 euro.

Ceny akcesoriów w zależności od opaski będą wynosić od 29,95 do 69,95 euro.

Do akcesoriów zaliczają się silikonowe opaski sportowe, tkane opaski i ręcznie robione skórzane opaski Horween. Charge 3 Special Edition z funkcją NFC posiada białą, silikonową sportową opaskę z grafitową aluminiową obudową lub lawendową tkaną opaskę z różowo-złotą aluminiową obudową.

Charge to najpopularniejsza linia produktów firmy Fitbit. Do tej pory zostało sprzedanych 35 milionów urządzeń. 

Charge 3 ma obudowę z aluminium lotniczego i wyświetlacz Corning Gorilla Glass 3. Charge 3 ma wyraźny ekran dotykowy OLED, który jest prawie o 40 procent większy i jaśniejszy niż jego poprzednik, umożliwiając bardziej intuicyjną obsługę i łatwy dostęp do najważniejszych informacji.

Fitbit Charge 3 jest pierwszym urządzeniem wyposażonym w indukcyjny przycisk. Dzięki niej opaska ma opływową, wodoodporną konstrukcję i zwiększoną przestrzeń w urządzeniu, którą wykorzystano na dodanie większej ilości czujników i większą baterię z wytrzymałością do 7 dni.

Dzięki wykorzystaniu ponad 9 bilionów minut zebranych danych na temat tętna ulepszono technologię 24/7 PurePulse, aby osiągnąć jeszcze większą dokładność podczas ćwiczeń niż ta w Charge 2. Nowa opaska zapewnia też dokładniejsze pomiary spalania kalorii i tętna spoczynkowego, które pomagają zoptymalizować treningi i poznawać swoje trendy zdrowotne. Dodanie czujnika SpO2 - pierwszego dla opaski Fitbit - zwiększa możliwości oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi i pomaga w śledzeniu nowych wskaźników zdrowia, takich jak bezdech senny.

Funkcje związane ze zdrowiem i kondycją:

  • 15 trybów treningowych, takich jak rower, pływanie, bieganie, ciężary i joga
  • cele: spalane kalorie, odległość lub czas trwania
  • opaska jest wodoodporna do 50M
  • połączenie GPS z telefonu w czasie rzeczywistym i mierzeniu odległości w urządzeniu
  • dzięki funkcji Run Detect możliwe są automatyczne pauzy i zatrzymywanie mierzenia (wkrótce w aplikacji Fitbit).

W oparciu o różnice tętna Fitbit wprowadził też Sleep Stages & Sleep Insights, aby pomóc ci dowiedzieć się jeszcze więcej o jakości snu.

Firma stale usprawnia funkcję monitorowania snu – wersja beta funkcji Sleep Score od Fitbit Labs będzie dostępna dla użytkowników Fitbit jeszcze w tym roku. Korzystając z kluczowych danych monitorowanych przez dowolne urządzenie marki z zaawansowanym śledzeniem tętna PurePulse 24/7, funkcja Sleep Score rejestruje zapis nocy, który pozwala uzyskać pełniejszy obraz ogólnej jakości snu i ustalić jakie czynniki na nią wpływają.

Dodatkowo, w przypadku urządzeń ze względnym czujnikiem SpO2, w tym Charge 3, Fitbit Ionic i Fitbit Versa, Fitbit będzie testować ostrzeganie użytkowników o zakłóceniach oddychania, które mogą wskazywać na problemy zdrowotne, takie jak alergie, astma lub bezdech senny.

Dodatkowe funkcje:

  • połączenia, kalendarz, wiadomości tekstowe oraz aplikacje smartfona (takie jak Facebook i Uber) - odpowiedzi za pomocą wstępnie wypełnionych lub niestandardowych szybkich odpowiedzi dla użytkowników Androida (już wkrótce).
  • Alarm, Stoper i Pogoda, Fitbit Leaderboard i Kalendarz
  • Charge 3 Special Edition z Fitbit Pay
  • kompatybilność z większością urządzeń z systemem Android i iOS

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: