OPPO A72 – TOP 5 zalet

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
OPPO A72 – TOP 5 zalet

Seria „A” od OPPO to cała gama rozsądnie wycenionych smartfonów. Dziś – w ramach naszego całotygodniowego cyklu - przedstawiamy drugi w kolejności pod względem ceny model, OPPO A72, tańszy od A91, o którym pisaliśmy tu, o 200 zł. Za 1199 zł dostajemy urządzenie, które nikogo nie powinno zawieść. Różnice w kosztach pomiędzy poszczególnymi modelami nie są duże, dlatego warto śledzić nasz cykl by poznać po pięć najmocniejszych stron każdego z nich i wybrać telefon mądrze. Tak by spełniał nasze potrzeby i by nie płacić za coś, co nie jest dla nas ważne.

Jeśli chcesz kupić OPPO A72 w ofercie Orange kliknij tutaj

Jeśli chcesz kupić OPPO A72 w ofercie T-Mobile kliknij tutaj

Zaleta 1 PROCESOR/DZIAŁANIE

Sercem, czy jak kto woli silnikiem tego modelu, jest procesor firmy Qualcomm, Snapdragon 665. Nie od dziś wiadomo, że jednostki amerykańskiego producenta cieszą się lepszą opinią od np. tajwańskiego MediaTeka. Słusznie czy nie, to już temat na osobny artykuł, ja do pracy procesora MediaTek w OPPO A91 nie miałem najmniejszych zastrzeżeń i jest to raczej mało już aktualna pozostałość po dawnych czasach, ale jeśli ktoś dalej jest nieufny – A72 będzie dla niego idealnym wyborem. Procesor jest ze średniej półki i dobrze pasuje do klasy A72. W połączeniu z 4 GB RAM i nakładką OPPO zapewnia komfortową i płynną pracę w dobrym tempie – adekwatnym do ceny urządzenia. Strony wczytują się szybko, mocy wystarcza do płynnej rozgrywki w popularne gry, narzekać nie będziemy. Procesor Qualcomma idealnie współpracuje też z GPS, telefon sprawdzi się więc jako nawigacja, zwłaszcza że…  

Zaleta 2 GŁOŚNIKI STEREO/MOŻLIWOŚCI AUDIO

 … dysponuje głośnikami stereo. W tej półce cenowej to prawdziwy rarytas, na palcach jednej ręki można wyliczyć konkurencyjne modele które mają podobne udogodnienie. Nie ma ich nawet wiele telefonów flagowych, kilka razy od A72 droższych. Ale oczywiście na nic dwa głośniki, jeśli jakość dźwięku z nich płynąca byłaby kiepska. Tu tak na szczęście nie jest, do dyspozycji mamy technologię Real Original Sound dzięki której możemy zmieniać parametry dźwięku przekształcając nasz telefon w namiastkę sali kinowej, koncertowej bądź dostosowując go na potrzeby rozgrywki. Możemy też pozwolić, by telefon automatycznie decydował o ustawieniach. Bardzo przyjemnie ogląda się filmy czy słucha muzyki.

Zaleta 3 CZYTNIK LINII PAPILARNYCH/BIOMETRIA

W A91 mieliśmy czytnik linii papilarnych w ekranie. W A72 umieszczono go na bocznej krawędzi. Co ważne, na bardzo dobrej wysokości, idealnie pod kciukiem. Niby oczywista oczywistość, ale gimnastykując się ostatnio przy odblokowywaniu telefonu konkurencji, w którym czytnik zamontowany był o wiele za wysoko, doceniłem jego położenie w A72. Złego słowa nie powiem też o działaniu i szybkości. Wystarczy lekko przytrzymać na nim palec i telefon już jest odblokowany. Alternatywnie możemy wykorzystać do tego metodę teoretycznie nieco mniej bezpieczną, ale równie wygodną. Mowa oczywiście o naszej twarzy. Wtedy w zasadzie nie musimy nic robić – wystarczy tylko podnieść telefon. Ekran automatyczne się wybudzi, przednia kamerka zeskanuje naszą twarz (towarzyszy temu efektownie wyglądająca animacja wokół oczka aparatu) i jeżeli zrezygnujemy z opcji przeciągnięcia palcem, smartfon przerzuci nas bezpośrednio do pulpitu głównego. W tej dziedzinie A72 nie różni się w zasadzie niczym od droższych urządzeń.    

Zaleta 4 ZDJĘCIA

Z tyłu mamy cztery oczka: 48 MP obiektyw główny ze światłem 1.8; 8 MP szeroki kąt ze światłem 2.2 i dwa oczka po 2 MP każde – do zdjęć makro i pomiaru głębi. Kamerka do selfie ma 16 MP ze światłem 2.0. Efekty ich pracy, zwłaszcza tych pierwszych dwóch, są bardzo przyjemne dla oka. Generalnie OPPO jest mocne w dziedzinie foto, ale do tej pory różnica między topowymi urządzeniami a tymi niższej klasy była dosyć wyraźna. Teraz bardzo dobra jakość zagościła też w średniej półce. Przechodząc zaś do samych zdjęć. Mamy ładną kolorystykę, dobrą rozpiętość tonalną, dużo szczegółów. Bardzo dobrze spisuje się tryb nocny, podobnie jest z trybem portretowym który efektownie rozmywa tło i dokładnie wycina postać na bliższym planie. Nawet z 2 MP oczka do makro jesteśmy w stanie ustrzelić efektownie wyglądającą fotkę. Nad zrobionymi już zdjęciami możemy jeszcze popracować w edytorze, który jest prosty w obsłudze i daje nam bardzo dużo możliwości. 

Zaleta 5 BATERIA

5000 mAh. Taka pojemność baterii robi wrażenie. W połączeniu z doskonałą optymalizacją daje nam to bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu. Nam udawało się dociągnąć do 9 godzin pracy na włączonym ekranie w cyklu mieszanym, czyli LTE i WiFi, choć tego drugiego było więcej. Ile dni telefon wytrzyma z dala od ładowarki? Dwa, trzy, wszystko zależy już od właściciela i tego, jak intensywnie używa A72. Ale z całą pewnością nikt na baterię w tym telefonie narzekać nie będzie.     

W naszym cyklu przedstawimy pięć modeli (A91, A72, A52, A31 i A12) i wybieramy po pięć zalet każdego z nich. W kolejnym odcinku przyjrzymy się modelowi A52, który kosztuje 999 zł.

Jeśli chcesz kupić OPPO A72 w ofercie Orange kliknij tutaj

Jeśli chcesz kupić OPPO A72 w ofercie T-Mobile kliknij tutaj

Inne informacje na temat smartfonu OPPO A72:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: