OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Właśnie zadebiutował w Polsce nowy model OPPO ze średniej półki – smartfon OPPO Reno11 F 5G wyróżniający się wytrzymałością, na którą szczególny nacisk kładzie w tym modelu marka. Jeśli zdecydujemy się na zakup OPPO Reno11 F 5G do 21 kwietnia, to producent ma dla nas specjalną ofertę, składającą się z dwóch bonusów. Pierwszy z nich to promocyjna cena: 1499 zł zamiast 1699 zł. Drugą korzyścią jest 4-letnia ochrona baterii. Jeśli w ciągu 4 lat użytkowania pojemność baterii spadnie poniżej 80%, będzie można ją wymienić za darmo, nawet po upływie standardowej dwuletniej gwarancji. Sprawdźmy zatem, co ma do zaoferowania nowy smartfon OPPO.

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Wytrzymałość

OPPO Reno11 F 5G świetnie się prezentuje, co widać dobrze na naszych zdjęciach. Ciemnozielona wersja, którą otrzymaliśmy do testów została wykończona w technologii OPPO Glow – telefon zmienia odcień zależnie od kąta patrzenia. Obudowa jest matowa, dzięki czemu się nie brudzi od dotyku i zawsze wygląda równie atrakcyjnie. Połyskliwa jest jedynie charakterystyczna wyspa aparatów. Reno11 F 5G ma modny płaski design i wykonany jest z dobrej jakości tworzywa. Dobre dopasowanie elementów jest widoczne nawet z bardzo bliska. Dzięki płaskim krawędziom telefon dobrze leży w ręku, również wtedy, kiedy fotografujemy i trzymamy go za same krawędzie.

OPPO kładzie szczególny nacisk na wytrzymałość swojego telefonu. Został on przetestowany i według danych producenta wytrzymuje 14 000 mikroupadków, 200 000 naciśnięć przycisku zasilania, 100 000 naciśnięć przycisków głośności oraz 20 000 podłączeń kabla USB C. Obudowa ma normę uszczelnienia IP65, co oznacza, że jest chroniony przed dostępem pyłu i zabezpieczony przed strumieniem wody z dowolnego kierunku. Zostało to pomyślnie sprawdzona przez inżynierów OPPO podczas m.in. 3-minutowego testu silnego strumienia wody i w trakcie godzinnej symulacji deszczu. Razem z czteroletnią ochroną baterii w okresie promocyjnym możemy być spokojni, że to bezpieczny zakup na parę lat.

Smartfon możemy odblokować za pomocą skanera linii papilarnych schowanego pod wyświetlaczem oraz za pomocą rozpoznawania twarzy przednim aparatem. Obie metody działają bezproblemowo.

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Wyświetlacz

Ekran Reno11 F 5G ma rozdzielczość FHD+ 2412 x 1080 pikseli, przekątną 6,7 cala i jest wykonany w technologii AMOLED. Wyświetlacz obsługuje odświeżanie 120 Hz i ma wysoką maksymalną jasność 1100 nitów. Jeszcze niedawno tak wysoka jasność nie występowała w średniej półce cenowej. Uwagę zwracają również wąskie i niemal symetryczne ramki wyświetlacza, które wyglądają atrakcyjnie i nowocześnie.

W ustawieniach ekranu znajdziemy dwa tryby kolorów, możliwość regulacji balansu bieli, tryb komfortu oczu oraz możliwość ustawienia automatycznej bądź stałej częstotliwości odświeżania ekranu.

Wyświetlacz OPPO oferuje wysokiej jakości obraz, nasycone kolory i dobre kąty widzenia. Jest jednym z kluczowych elementów, które podnoszą komfort korzystania z tego smartfonu. Ekran jest całkowicie płaski, co maksymalizuje użyteczną powierzchnię i zmniejsza ilość niechcianych refleksów światła. Zdecydowanie preferuję takie rozwiązanie.

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Specyfikacja

OPPO Reno11 F 5G jest wyposażony w procesor Mediatek Dimensity 7050, 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci na system i pliki użytkownika. Pamięć RAM można rozszerzyć o dodatkowe 8 GB wydzielone z głównej pamięci. Tą z kolei można rozszerzyć kartą microSD o pojemności do 2 TB. Obsługa karty pamięci jest w dzisiejszych smartfonach rzadkością, a dla użytkownika może odgrywać istotną rolę.

W benchmarku Antutu OPPO uzyskał 618 tysięcy punktów. Taki wynik pozwala na całkowicie płynne i komfortowe korzystanie ze wszystkich najczęściej używanych aplikacji. Smartfon szybko reaguje na polecenia użytkownika, nie zamyśla się podczas uruchamiania programów. Dla większości użytkowników działanie OPPO będzie nierozróżnialne od najdroższych smartfonów.

Reno11 F 5G ma nowoczesny pakiet łączności obejmujący 5G, WiFi 6, Bluetooth 5.2, NFC oraz emiter podczerwieni. Szczególnie doceniam szybkie WiFi, które pozwala na instalowanie nawet zajmujących kilka gigabajtów gier bez uciążliwego czekania. Za lokalizację odpowiadają: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS. Jest także kompletny zestaw czujników, włącznie z żyroskopem dobrze działającym w trybie wideo 360.

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

System

OPPO działa pod kontrolą najnowszej, czternastej wersji systemu Android z zabezpieczeniami zaktualizowanymi do wersji z lutego. Nakładka systemowa to ColorOS w wersji 14, która jest dobrze zoptymalizowana i dopracowana. System działa płynnie i stabilnie. Wśród dodatkowych funkcji systemowych znajdziemy: podzielony widok, elastyczne okna, szybkie uruchomienie aplikacji, gdy dłużej przytrzymamy skaner linii papilarnych, inteligentny pasek boczny, tryb dla dzieci i tryb prosty.

To jednak nie wszystko. Galeria ma wbudowaną funkcję Inteligentne konturowanie. Wystarczy dotknąć i przytrzymać obiekt na zdjęciu, aby telefon automatycznie wykrył jego krawędzie, obrysował go i wyciął. Taki wycięty element można zapisać w pamięci telefonu lub skopiować i wkleić w innym miejscu jak naklejkę. Można też dodać go do dokumentu albo stworzyć kolaż. To intuicyjne i wygodne rozwiązanie. Jeśli ktoś czuje się na siłach tworzyć własne memy, OPPO stanowi dla niego idealne narzędzie do tego celu.

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Inną ważną dla mnie funkcją jest możliwość połączenia telefonu OPPO z komputerem wyposażonym w system Windows. Łącze do Windows nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji ani na telefonie, ani na komputerze. Po połączeniu smartfonu Reno11 F 5G z komputerem będziemy mogli bezproblemowo przenosić pliki z telefonu na komputer bez kabla, odbierać powiadomienia, a także odpisywać na wiadomości SMS przy użyciu klawiatury komputera. Gdy wykorzystuje zdjęcia zrobione smartfonem i wycięte, dzięki funkcji konturowania, elementy w pisanych na komputerze dokumentach, to Łącze do Windows jest bezkonkurencyjnie wygodnym rozwiązaniem.

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Zestaw aparatów

OPPO Reno11 F 5G ma zestaw trzech obiektywów z tyłu obudowy i jeden z przodu do zdjęć selfie. Ich specyfikacja wygląda następująco:

  • 64 MP, f/1.7, 25mm, PDAF – główny obiektyw
  • 8 MP, f/2.2, 16mm, 112˚- obiektyw ultraszerokokątny
  • 2 MP, f/2.4 – obiektyw makro
  • 32 MP, f/2.4, 22mm – przedni obiektyw do robienia selfie

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Najważniejszą rolę odgrywa główny obiektyw o wysokiej rozdzielczości. Pozwala na wykonywanie zdjęć w każdych warunkach, a dwukrotne powiększenie cyfrowe umożliwia ciaśniejsze i bardziej korzystne kadrowanie portretów. Obiektyw szerokokątny pozwala uchwycić szersze kadry wnętrz i architektury. Wysoka rozdzielczość przedniego obiektywu do selfie pozwala na uwiecznienie wysokiej jakości autoportretów.

Moją uwagę zwróciły także możliwości nagrywania wideo. OPPO nagrywa szczegółowe i ostre materiały 4K. Pozwala też na skorzystanie z wyjątkowo skutecznej stabilizacji cyfrowej niczym z gimbala podczas nagrywania wideo 1080p w 60 klatkach na sekundę. Nagrane ujęcia nawet podczas szybkiego marszu są całkowicie pozbawione wstrząsów.

Te możliwości nie ograniczają się do głównego obiektywu. Także przednia kamera pozwala nagrywać wideo 4K i stabilizowane wideo 1080p. W połączeniu z łatwym przesyłaniem plików prosto na komputer smartfon OPPO Reno11 F 5G jest doskonałym narzędziem zarówno dla internetowych twórców, jak i dla osób, które lubią dzielić się zdjęciami ze swoimi znajomymi.

Przykładowe zdjęcia:

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Bateria

OPPO Reno11 F 5G ma dużą baterię o pojemności 5000 mAh. Smartfon obsługuje szybkie ładowanie SUPERVOOC o mocy 67W. Do naładowania telefonu od zera do pełna potrzeba nieco ponad 40 minut.

W naszym teście strumieniowania wideo z YouTube, z jasnością ekranu ustawioną na połowę, OPPO rozładowało się zaledwie w połowie po upływie ponad 13 godzin ciągłego działania. To doskonały wynik, który pozwoli obejrzeć cały sezon serialu na jednym ładowaniu, choćby w najdłuższej podróży.

Dodatkowo OPPO wyróżnia się na tle konkurencji specjalnym trybem ładowania w niskich temperaturach, który pozwoli naładować telefon nawet w -20 stopniach Celsjusza.

Najważniejsza jest jednak czteroletnia ochrona baterii oferowana przez OPPO w promocyjnym okresie do 21 kwietnia. Bateria jest w zasadzie jedynym elementem telefonu, który podlega zużyciu i może spowodować konieczność przedwczesnej wymiany telefonu na nowy. Dzięki tej unikalnej ofercie, użytkownik może być pewny, że jeśli w ciągu 4 lat użytkowania, pojemność baterii spadnie poniżej 80%, będzie mógł ją wymienić za darmo.

OPPO Reno11 F 5G - nasze pierwsze wrażenia

Podsumowanie

OPPO Reno11 F 5G szczególnie wyróżnia się wytrzymałością, wysoką jakością i wsparciem oferowanym przez producenta. OPPO obiecuje 4 lata bezproblemowego działania telefonu, nie tylko pod kątem oprogramowania, ale przede wszystkim baterii. Dla osób, które nie chcą często wymieniać telefonu to doskonała propozycja. Nie widzieliśmy dotąd takiej gwarancji dotyczącej baterii.

Bardzo podoba nam się jakość wykonania obudowy, która dodatkowo jest matowa i dzięki temu zawsze wygląda na czystą. W połączeniu z dobrą wydajnością i ekranem AMOLED z odświeżaniem 120 Hz OPPO może zadowolić nawet wymagających użytkowników. Cieszy też najnowsza wersja systemu Android i dodatkowe funkcje oferowane przez ColorOS. Szczególnie przydatne jest automatyczne wycinanie obiektów ze zdjęć, bez konieczności ich ręcznego obrysowania oraz łączenie z systemem Windows bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Biorąc pod uwagę promocję na rynku otwartym trwającą do 21 kwietnia, która oprócz 4-letniej ochrony baterię obniża cenę telefonu o 200 zł, z 1699 do 1499 zł, zdecydowanie warto zainteresować się modelem OPPO Reno11 F 5GPolscy operatorzy komórkowi szykują równie atrakcyjne oferty promocyjne, które będą też zawierały 4-letnią ochronę baterii.

Płatna współpraca z marką OPPO.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: