OPPO wprowadza technologię szybkiego ładowania 125 W

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
OPPO wprowadza technologię szybkiego ładowania 125 W

OPPO oficjalnie przedstawił dziś nowe rozwiązania z dziedziny szybkiego ładowania. Znalazły się wśród nich technologia szybkiego ładowania 125 W, opcja bezprzewodowego szybkiego ładowania AirVOOC 65 W, przenośna miniładowarka SuperVOOC o mocy 50 W, a także miniładowarka do szybkiego ładowania o mocy 110 W.

Technologia szybkiego ładowania 125 W to najnowszy przełom w obszarze błyskawicznego ładowania urządzeń. Dzięki zaawansowanym algorytmom szyfrowania i rygorystycznej kontroli temperatury, urządzenia pozostają wyjątkowo bezpieczne i wydajne. Rozwiązanie AirVOOC 65 W pozwala z kolei naładować baterię szybciej, niż w przypadku tradycyjnego ładowania przewodowego. Miniładowarka SuperVOOC o mocy 50 W oraz miniładowarka do szybkiego ładowania 110 W są zaś akcesoriami, które łatwo nosić ze sobą wszędzie.

- W związku z dynamicznym wdrażaniem technologii 5G na całym świecie a także z coraz to nowymi scenariuszami użytkowania jak gaming czy mobilne wideo, spotykamy się z coraz to nowymi wyzwaniami w kwestii żywotności baterii stosowanych w smartfonach i wymagań dotyczących ładowania urządzeń. Od momentu debiutu VOOC w 2014 r. OPPO jest niekwestionowanym liderem w obszarze rozwoju technologii szybkiego ładowania. Naszą misją jest wykorzystanie tego doświadczenia w celu dostarczenia użytkownikom jeszcze doskonalszych rozwiązań, umożliwiających błyskawiczne zasilenie sprzętu. I to się właśnie dzieje – komentuje Jeff Zhang, główny naukowiec w dziale technologii ładowania OPPO.

Technologia szybkiego ładowania 125 W

Szybkie ładowanie 125 W od OPPO wykorzystuje technologię bezpośredniego ładowania, która w 5 minut pozwala zasilić 41% baterii o pojemności 4000 mAh, a proces całkowitego naładowania trwa zaledwie 20 minut. Jednocześnie rozwiązanie jest kompatybilne z poprzednimi protokołami ładowania SuperVOOC i VOOC, a także obsługuje główne protokoły, takie jak 65 W PD czy 125 W PPS. 

Funkcję szybkiego ładowania 125 W stworzono, wykorzystując układ techniczny SuperVOOC, do którego wprowadzono szereg ulepszeń sprzętowych. Rozwiązanie obsługuje systemy ładowania o mocy nawet do 20 V 6.25 A i wykazuje znacznie wyższe parametry gęstości mocy, co efektywnie skraca czas ładowania baterii, a przy tym nie wpływa na zwiększenie rozmiaru ładowarki. Z kolei bateria została wyposażona w podwójne ogniwa 6C o przełomowym współczynniku wydajności, ma wiodące na rynku struktury wieloelementowe, pompy ładowania i wysoko zintegrowany moduł MCU, który zwiększa wydajność ładowania.

Przy opracowaniu rozwiązania szybkiego ładowania 125 W wdrożono technologię, która pozwoliła zwiększyć parametry bezpieczeństwa w systemie, poprzez wykorzystanie 10 dodatkowych czujników temperatury, monitorujących stan naładowania baterii. Platforma stosuje także narzędzia chroniące bezpiecznik przed przepięciem, przewód typu C oraz 128-bitowy, mocny algorytm szyfrowania, który dodatkowo zwiększa ochronę.

Technologia bezprzewodowego szybkiego ładowania AirVOOC 65 W

Technologia bezprzewodowego szybkiego ładowania 65 W AirVOOC, która wykorzystuje autorską funkcję izolowanych pomp ładowania i układ dwóch równoległych cewek, co dodatkowo zwiększa wydajność.

Technologia bezprzewodowego szybkiego ładowania AirVOOC 65 W pozwala naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut. Podczas prac nad tym rozwiązaniem udało się ograniczyć zakłócenia częstotliwości, co umożliwi zastosowanie ładowania bezprzewodowego na szeroką skalę. Oprócz funkcji wykrywania obcych elementów, technologię wyposażono także w pięciopoziomowe rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo. Jest ona także kompatybilna ze standardem Qi i gwarantuje użytkownikom możliwość bezprzewodowego, superszybkiego ładowania ich urządzeń.

Dodatkowo OPPO zaprezentowało właśnie koncepcyjny model bezprzewodowej ładowarki wykorzystującej technologię AirVOOC 65 W. Ładowarka ma rzeźbioną szklaną powierzchnię, wykonaną za pomocą metody szybkiego bezmatrycowego prototypowania, którą po raz pierwszy zastosowano na rynku konsumenckich urządzeń elektronicznych.

Tylna część akcesorium wyposażona jest w oparty o półprzewodniki układ chłodzenia, który pozwala dostosować poziom ciepła pochodzącego z zewnątrz i generowanego przez urządzenie, dzięki czemu telefon nie nagrzewa się. Temperatura jego tylnej części jest utrzymywania na poziomie o około 2℃ niższym niż w przypadku zastosowania wyłącznie wentylatora. 

Linia miniładowarek

OPPO zaprezentowało również miniładowarkę SuperVOOC o mocy 50 W oraz miniładowarkę do szybkiego ładowania o mocy 110 W, wyposażoną w architekturę dwupoziomową.

Miniładowarka SuperVOOC 50 W od OPPO ma rozmiar karty kredytowej o grubości krawędzi bocznej rzędu 1,05 cm. Miniładowarka SuperVOOC 50 W jest kompatybilna z protokołami VOOC, obsługuje podstawowe protokoły, takie jak 27 W PD czy 50 W PPS, i można używać jej do ładowania wielu różnych urządzeń, od telefonów po laptopy.

Inżynierowie OPPO, opracowując architekturę miniładowarki SuperVOOC 50 W, maksymalnie zmniejszyli rozmiar poszczególnych komponentów. W tym celu zastosowali nowy topologiczny układ. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo wydajne przetwarzanie energii, dzięki usunięciu tradycyjnego kondensatora elektrolitycznego oraz wprowadzeniu ładowania pulsacyjnego. Dodatkowo po raz pierwszy na rynku zastosowano wyjątkowo mocne diody powszechne w przemyśle lotniczym i technologię zasilania impulsowego GaN o wysokiej częstotliwości.

Z kolei miniładowarka 110 W powstała na bazie ładowarki SuperVOOC 50 W i wyznacza granice minimalnego rozmiaru oraz maksymalnej wydajności urządzeń tego typu. Oprócz zastosowania architektury dwupoziomowej, która zwiększa wydajność przetwarzania energii i steruje poziomem temperatury, miniładowarka do szybkiego ładowania 110 W została wyposażona w połączenie laminatu i kompaktowych struktur. Pozwoliło to ograniczyć wymiary urządzenia do zaledwie 35,76 cm³, tj. rozmiaru standardowej ładowarki o mocy 18 W.

Według danych z czerwca 2020 r. OPPO zgłosiło przeszło 2,8 tysiąca wniosków patentowych w obszarze szybkiego ładowania na całym świecie. W ofercie marki znajduje się ponad 30 modeli smartfonów wyposażonych w technologię szybkiego ładowania VOOC, która pozwala na błyskawiczne zasilanie baterii ok. 157 milionom użytkowników. OPPO zamierza prowadzić dalsze prace nad ulepszaniem technologii błyskawicznego ładowania VOOC.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: