Bloomberg: część pracowników Orange przeciwna budowie sieci 5G

Newsy
Opinie: 0
Bloomberg: część pracowników Orange przeciwna budowie sieci 5G

Agencja Bloomberg podaje, że francuski Orange ma problemy z poparciem dla technologii 5G wśród swoich pracowników.

 

Grupa pracowników francuskiego Orange wielokrotnie wzywała kierownictwo do rezygnacji z wdrożenia usług 5G w notatkach na platformie mediów społecznościowych Plazza. Notatki, wydane w październiku 2019 i maju tego roku, mówiły, że technologia będzie nieopłacalna i zaszkodzi środowisku.

 

Rzecznik Orange potwierdził, że firma przeprowadziła dochodzenie w sprawie możliwego wycieku wewnętrznego dokumentu, ale nie zamierza cenzurować pracowników.

 

Takie dokumenty mogą dodatkowo podsycać coraz bardziej popularny w internecie ruch anty-5G. Takie poglądy są też pośrednio wspierane m.in. przez partię Zielonych.

 

Notatki Orange zostały napisane przez „I’m So Green”, grupę pracowników, która twierdzi, że liczy około 1000 członków. Bloomberg uzyskał kopię drugiej, 24-stronicowej notatki zatytułowanej „Bez 5G: Orange w przyszłym świecie”. Mówi się, że głównymi beneficjentami 5G będą producenci smartfonów, duże koncerny technologiczne oraz rząd.

 

„Orange poniesie wszystkie ciężkie inwestycje (licencje, sprzęt, rollout), które przyniosą korzyści innym firmom na dole łańcucha żywnościowego i być może państwu” - napisali autorzy.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: