Orange - decyzje o podwyżkach inflacyjnych podejmiemy do czerwca

Najważniejsze | Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0
Orange - decyzje o podwyżkach inflacyjnych podejmiemy do czerwca

Perspektywy Orange Polska na 2024 rok są pozytywne - poinformował agencję PAP Jacek Kunicki, członek zarządu ds. finansów.

Dodał, że jest zadowolony z pierwszego kwartału bieżącego roku dla telekomu.

Pełna treść wywiadu znajduje się tutaj.

"Perspektywy na 2024 rok są dobre i gdybym miał porównywać nasze podejście sprzed 12-14 miesięcy i teraz, to czujemy się bardziej pewni. Widzimy, że możemy lepiej przekuwać działalność komercyjną, która dobrze funkcjonuje, na zyski. To znalazło odzwierciedlenie w odrobinę odważniejszej prognozie, zakładającej niski jednocyfrowy wzrost przychodów i EBITDAaL. W telekomunikacji, gdy myślimy o wynikach najbliższych miesięcy, to większość pracy została wykonana wcześniej i tylko trochę zależy od bieżącej sytuacji. Dynamiczna sytuacja jest natomiast w IT/IS, którego wyniki kwartalnie mogą fluktuować" - podkreślił Kunicki.

"Dla Orange Polska ten rok upłynie pod znakiem szybkiego rozwoju sieci 5G i wszystkich możliwości, które za tym idą. Dzięki temu będziemy mogli dać klientom usługi najlepszej jakości. Jeśli chodzi o perspektywę finansową, to oczywiście będziemy dalej kontynuować inwestycje w 5G. Nadal będziemy odczuwali presję inflacyjną, ale powinna być ona trochę mniejsza niż w ubiegłym roku. Gdyby inflacja definitywnie zeszła do jednocyfrowych poziomów i tak się utrzymała, to byłby dobry prognostyk na przyszłość" - powiedział członek zarządu.

Od połowy 2022 roku Orange Polska wprowadził klauzule w umowach z klientami, które dają możliwość poniesienia cen w oparciu o wskaźnik inflacji.

"W przypadku utrzymującej się bardzo wysokiej inflacji, klauzule są swoistą polisą ubezpieczeniową, aby nasze przychody i ceny mogły nadążyć w jakikolwiek sposób za realiami rynku. W 2023 roku zdecydowaliśmy się zastosować klauzule na minimalną skalę. Jeśli chodzi o ten rok mamy czas do końca czerwca br. na podjęcie decyzji" - powiedział Kunicki.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: