#ShowHello 2018 - Orange stawia na Djingo, 5G i Connected Home

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

W Paryżu odbyła się szósta edycja specjalnej prezentacji nowych usług Orange - Show Hello 2018.

Główne jej tematy to asystent Djingo, 5G oraz Internet of Things.

Głośnik z asystentem Djingo był już prezentowany rok temu.

Asystent opracowywany wspólnie przez Orange i T-Mobile ma być komercyjnie dostępny na wiosnę. Raczej nie będzie dostępny w naszym kraju. Europejscy operatorzy mieli ambicje samodzielnie stworzyć asystenta, ale skończy się na tym, że głośnik będzie współpracował z amerykańską Alexą Amazonu. Djingo będzie tylko dodatkowo wspierał usługi związane z obsługą głosową dekoderów Orange, z obsługą połączeń oraz z obsługą urządzeń Connected Home.

Orange potwierdził także prowadzenie testów technologii 5G w krajach, w których operuje.

Sprzęt 5G w przyszłym roku ma być instalowany w 17 europejskich miastach. Komercyjne wdrożenie piątej generacji jest zaplanowane na 2020 r.

Francuski Orange wierzy także w to, że zdobędzie część udziałów w perspektywicznym rynku Connected Home.

Hubem w domu ma stać się Livebox, który będzie łączył, zarządzał i nadzorował czujniki w naszym domu. Connected Home w pomarańczowej wersji ma być zgodny z Philips Hue, Bosch i Netatmo. Orange udostępni własną aplikację do zarządzania naszym domem, a kolejnym etapem będzie aplikacja dostępna na set-top-box.

Orange we współpracy z Groupama chce zarabiać także na monitoringu naszych domów. Klient Orange będzie płacił za ochronę bezpośrednio swojemu operatorowi.

Pewnym zagrożeniem dla planów Orange jest to, że operatorzy komórkowi nie mają doświadczenia ze sztuczną inteligencją, asystentami głosowymi i Connected Home. Rynki te są zdominowane na razie przez dużych graczy - Google, Amazon, Apple. Operatorzy od dawna mają spore problemy z dywersyfikacją swoich przychodów i niestety nie zapowiada się na to, że szybko się to zmieni.

Show Hello 2018 - pełny zapis prezentacji

Głośnik z asystentem Djingo

Prezentacja usług 5G

Prezentacja urządzenia PC Key, czyli komputera w chmurze

 

Opinie:

Rekomendowane: