Orange wyłączył sieć CDMA 450

Drukuj

Orange poinformował oficjalnie o wyłączeniu usług w zakresie 450 MHz. Operator wcześniej nie zdecydował się na przedłużenie rezerwacji na tę częstotliwość ze względu na wysoką cenę.

Prezes UKE ogłasił dziś rozpoczęcie konsultacji przetargu na to pasmo.

Zwycięzca będzie uprawniony do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia rezerwacji częstotliwości. 

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że kryteriami oceny ofert w ramach procedury selekcyjnej będą: 

wysokość kwoty zadeklarowanej,
zachowanie warunków konkurencji,
wiarygodność finansowa.

Najistotniejszym kryterium oceny ofert będzie kryterium wysokości kwoty zadeklarowanej.

Minimalna wysokość kwoty deklarowanej za rezerwację została określona z uwzględnieniem wyceny dokonanej przez biegłego w ramach postępowania prowadzonego z wniosku Orange Polska o dokonanie rezerwacji na ponowny okres. Kwota 56,35 mln wskazana została przez biegłego jako najniższy z trzech wariantów wyceny częstotliwości z pasma 450 MHz, oparty na wycenie bezpośredniej wartości tego pasma. 

Podmioty należące do jednej grupy kapitałowej, mogą złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie ofert przez kilka podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej oznacza złożenie ofert niezgodnych z warunkami uczestnictwa.

Ocena: 2 głosów Aktualna ocena: 10
DrukujKomentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Krispl pisze: 2017-04-18 15:37
  A co się stało z telefonami stacjonarnymi, które działały na tej sieci w Orange ? W niektórych obszarach wiejskich bodajże działała ta sieć jako stacjonarna zamiast kablowej.
  1
 • Users Avatars Mini
  ~ pisze: 2017-04-18 15:53
  to był dobry stabilny internet. Ja osiągałem nawet 7-10Mbps.
  0
 • Users Avatars Mini
  Były pracownik Orange pisze: 2017-04-18 16:47
  To była kiepska sieć jak na obecne czasy - download na poziomie 1 Mbp/s to codzienność wielu klientów plus peoblematyczne routery Axestel. Jedyny atut to zasięg w głębokich lasach, górach. Szkoda było na to prądu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Tom pisze: 2017-04-18 17:38
  Czyli mozna rezygnować z umów bez ponoszenia kar umownych ??
  1
 • Users Avatars Mini
  Guciorw pisze: 2017-04-18 18:16
  Ja właśnie złożyłem odwołanie do rezygnacji. Chyba z automatu dają odmowę za pierwszym razem.
  1
 • Users Avatars Mini
  cesarz pisze: 2017-04-18 19:35
  Orange zaproponuje migrację do nowej oferty, wykorzystującą zasięg 3G/4G. Zapewne niektórym klientom się poprawi szybkość. Ciekawe czy rachunki zostaną tej samej wysokości .
  0
 • Users Avatars Mini
  J@rek pisze: 2017-04-19 16:52
  to jeszcze miał włączoną? ;)
  0
 • Smartfony to tak naprawdę niewielkie komputery osobiste z własnym systemem operacyjnym i aplikacjami. Producenci dbają, aby działały jak najlepiej i jak najszybciej, ale użytkownik również może w tym pomóc. W przypadków smartfonów Huawei, coraz więcej zadań optymalizacyjnych przejął sam system operacyjny i najnowsza nakładka EMUI, ale kilka porad przyda się każdemu z nas.

 • Smartfony wyparły z rynku kompaktowe aparaty fotograficzne. Bezsprzecznie wygrały wygodą, możliwością łatwej edycji zdjęć i dzięki natychmiastowemu udostępnianiu obrazów w sieci. Mając to na uwadze, warto wybrać smartfon, który oferuje najlepszą jakość obrazu, zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Według specjalistów, takim urządzeniem jest aktualnie Samsung Galaxy S8.

 • Virgin Mobile po raz kolejny rozpieszcza! Tym razem największy wirtualny operator dodaje 3 GB do pakietów internetowych. Z promocji mogą skorzystać zarówno obecni jak i nowi klienci – wystarczy mieć aktywny jeden z czterech pakietów 3w1.

   

Najważniejsze

Ostatnie testy