Orange Polska chce uruchomić nową markę mobilną w modelu Spotify i Netflix

Drukuj
Orange Polska szuka nowych pomysłów na odzyskanie pozycji lidera
Orange Polska szuka nowych pomysłów na odzyskanie pozycji lidera

Według nieoficjalnych informacji, Orange Polska pracuje nad swoją kolejną marką na rynku mobilnym. Ma to być usługa całkowicie "cyfrowa" z obsługą przez aplikację i płatnościami przez podłączoną do konta kartę bankową.

Orange wzorował się na usłudze Virgin Mobile, która we wrześniu została uruchomiona w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ten model został także skopiowany już w Polsce przez udziałowców Play. W grudniu został uruchomiony MVNO Folx. Zapowiada się, że w przyszłości nowa marka zostanie przejęta przez P4.

Operatorzy na całym świecie spodziewają się, że model "wirtualny" z płatnościami poprzez kartę może stać się bardzo popularny. Klienci znają to rozwiązanie korzystając z serwisów Spotify, Netflix itp. Klient w każdej chwili może przerwać swoją subskrypcję.

Do tej pory barierą w Polsce była ilość kart płatnicznych, ale klienci się do nich coraz bardziej przyzwyczajają i chętniej płacą nimi także za usługi w internecie (także mobilnym).

Dla operatora taka marka ma zaletę w postaci niskich kosztów pozyskania klienta (sprzedaż w internecie) i brak pełnej obsługi klienta (większość operacji w aplikacji i serwisie internetowym). Ryzyko finansowe jest więc niewielkie. Wprowadzenie takiej nowej marki dla dużego operatora to także dobry "odmładzający" ruch wizerunkowy.

Sam Orange nie komentuje plotek o pracach nad nową ofertą.

Ocena: 6 głosów Aktualna ocena: 5
Drukuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  /// pisze: 2018-01-04 09:29
  Dobry pomysł,Co pocztą miłośnicy chodzenia do salonów, klienci dzwoniący do bok, straszny czas dla takich klientów nadchodzi, pracę trwają pełną parą nie tylko w Orange.
  1
 • Users Avatars Mini
  Titanic pisze: 2018-01-04 10:37
  Czyli w salonach pracować będą tylko studenci? Model biznesowy netflixa nie przewiduje sprzedazy/obslugi w punktach stacjonarnych.Ratuj sie kto moze....
  1
 • Users Avatars Mini
  /// pisze: 2018-01-04 11:26
  Plus uruchamia punkty sprzedaży w kontenerach, chyba lepiej kupić w internecie.
  1