Orange People Projects Polska

Newsy
Żródło: MEC Interaction
Opinie: 7

19 lipca 2010 r. rusza Orange People Projects Polska – specjalna aplikacja przygotowana dla Facebooka. Głównym jej celem jest ułatwienie użytkownikom realizacji projektów o dowolnej tematyce. Dzięki inicjatywie, wspólnie mogą oni realizować cele, których nie byliby w stanie osiągnąć działając samodzielnie, w nowy, twórczy sposób łączyć ludzi, którzy potrzebują pomocy i tych, którzy chcą pomóc. Aplikacja wspiera wizję marki Orange „together we can do more”. Zaprasza zarówno jednostki, jak i całą społeczność internetową do wspólnej pracy, na rzecz realizacji wspólnego celu. W nowy, twórczy sposób łączy ludzi, którzy potrzebują pomocy i tych, którzy chcą pomóc.

Pomysł na Orange People Project's został zapoczątkowany w Wielkiej Brytanii oraz Francji. Akcja, która została rozpoczęta w trzecim kwartale ubiegłego roku, odbiła się pozytywnym echem. Polska została wybrana jako trzeci rynek na promowanie tej idei.

Aplikacja na portalu Facebook umożliwia użytkownikom internetu tworzenie projektów nastawionych zarówno na realizację celu indywidualnego, jak również zbiorowego, np. przewiezienie szafy, zorganizowanie pikniku wśród sąsiadów, urządzenie koncertu charytatywnego. Użytkownik aplikacji może zarządzać własnym projektem albo wesprzeć projekt już utworzony przez kogoś innego. Aplikacja dostępna jest pod adresem: http://apps.facebook.com/people-projects/

Założenie projektu w aplikacji, dzięki wielu narzędziom, które są udostępnione dla wszystkich jej użytkowników, jest bardzo łatwe. Można korzystać między innymi z:

- strony dedykowanej projektowi, narzędzi do jego promocji i możliwości wirtualnego nagradzania osób, które włączyły się w pomoc,

- listy zadań, dzięki której właściciel projektu wie, jakie zadanie i komu zostało przedzielone,

- możliwości zorganizowania spotkania w rzeczywistości realnej,

- harmonogramu, dzięki któremu wiadomo kiedy projekt się rozpoczyna oraz ile jeszcze czasu pozostało do realizacji projektu.

Użytkownik aplikacji może wesprzeć dany projekt w różny sposób. Może wziąć w nim bezpośredni udział, oferując konkretną pomoc. Może również rozesłać do znajomych rekomendację aplikacji i samego projektu, wspierając tym samym jego promocję. Może także wyrazić poparcie dla projektu lub porozmawiać o nim na forum dyskusyjnym. Właściciel projektu może zaprosić do udziału w nim osoby z grona jego znajomych na portalu ale też, dzięki temu, że projekt jest widoczny dla wszystkich użytkowników aplikacji, mogą się włączyć w jego realizację osoby dotąd zupełnie sobie obce.

Projekt jest realizowany przez MEC Interaction, dział marketingu cyfrowego w domu mediowym MEC.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  PeopleProjects pisze: 2010-07-21 17:36
  Zapraszamy serdecznie do udziału w People Projects. Chętnie służymy pomocą/wskazówkami dotyczącymi korzystania z aplikacji na Facebooku. Staraliśmy się tak ją stworzyć, aby jak najbardziej ułatwić Wam realizację wymyślonego pomysłu. Mamy nadzieje że nam się to udało.
  0
 • Users Avatars Mini
  docha pisze: 2010-08-24 20:46
  moim zdaniem świetna aplikacja, już widzę kilka ciekawych projektów, a to dopiero początek :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Luphis pisze: 2010-08-26 04:04
  Bardzo fajny pomysł na aplikację, szczególnie, że może w czymś pomóc. Ja czekam na większą aktywność na stronce :)
  0
 • Users Avatars Mini
  docha pisze: 2010-08-27 12:25
  myślę, że aktywność wzrośnie w roku szkolnym, aplikacja aż się prosi, żeby ją wykorzystać do celów edukacyjnych :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ziuta pisze: 2010-08-27 14:59
  albo do organizacji grup wycieczkowych :) różnice w cenie na łebka między wyjazdem indywidualnym a grupowym są kolosalne, a wystarczy stworzyć projekt "Tego a tego dnia jadę tu i tam, poszukuję jeszcze 9 osób" - promy wycieczkowe czy inne takie :) nie trzeba się wcale z grupą trzymać jeśli się okaże że nie pasuje, a zawsze oszczędność ogromna :)
  0
 • Users Avatars Mini
  docha pisze: 2010-08-29 13:56
  świetny pomysł... Pamiętam jak byliśmy na urlopie i nie mogliśmy pójść w pewne miejsce, ponieważ wstęp miały tylko grupy zorganizowane powyżej dziesięciu osób, a nas było ośmioro, więc atrakcja nam przepadła
  0
 • Users Avatars Mini
  ziuta pisze: 2010-08-29 15:59
  a o tym nie pomyślałam nawet, ale widzisz, tym bardziej się takie grupy mogą przydać :) uważam że to naprawdę dobry pomysł :) na niektórych rejsach po Bałtyku np. indywidualnie płyniesz za prawie 400 w dwie strony, a z grupą nieco ponad stówę :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: